В Україні дорожчає стратегічний продукт

В Україні дорожчає стратегічний продукт
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

За поточний рік сало зросло у ціні практично в два рази. Тобто навіть більше, ніж сама свинина. У деяких областях України сало вже підскочило у ціні на сто та більше відсотків і коливається від 88 до 125 гривень за кілограм, при тому, що м’ясо коштує “усього” 100-110 гривень за кіло.

Про це пише Народна Правда з посиланням на Івасі.

Loading...

За словами експертів, однією з причин подорожчання “стратегічного продукту” стало те, що у власників свиней, які здають їх на забій, вже менше залишків їжі зі столів, якою зазвичай підгодовують тварин. А на промисловому виробництві віддають перевагу “м’ясним” породам, де сало вважається “зайвим” продуктом.

Утім, потреби українців у салі цілком можуть задовольнити Польща чи Німеччина, де вирощують відповідні породи промисловим способом.

Нагадаємо, експорт українського свинячого сала впав на 98%, оскільки Росія вже його не імпортує. Раніше українське сало найбільше купувала Росія, а також Молдова, однак частка останньої не була такою значною.

А ось в останню декаду серпня свинина в Україні піднялася в ціні вище за 100 гривень, подолавши таким чином ціновий максимум попередніх років. Згідно із інформацією Держкомстату, наразі кілограм свинини коштує близько 101,4 гривні.

Раніше ми також повідомляли про зростання цін на продукти і товари цієї осені. В Україні фіксується девальвація національної валюти, а від валютного курсу в нашій державі формуються ціни на бензин, імпортну техніку, житло, автомобілі та навіть газ.

Нагадаємо, експерти ради фінансової стабільності зробили невтішний прогноз стосовно інфляції в Україні. Економічне зростання в країні є волатильним і помірним в результаті негативного ефекту блокади неконтрольованих територій, однак цей ріст повинен прискоритися в 2018 році.

Також варто зазначити, що у липні набула чинності постанова КМУ про скасування держрегулювання цін на продукти харчування. Цей крок повинен допомогти бізнесу і зробити виробництво привабливим для інвесторів.

Джерело: Народна Правда
загрузка...