В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр
Автор Желізняк Олександр в Правда про чиновників/Публікації

Нещодавно  в Одесі стався конфлікт – небайдужі одесити вийшли на акцію протесту проти забудови так званого Літнього театру, який розташований у самому серці міста в Міськсаду. Не обійшлось без жорсткого протистояння із правоохоронцями, але врешті-решт активісти зайшли на територію Літнього театру, зняли залізні ворота і віднесли їх до будівлі мерії, бо саме міські депутати погодили оренду елітної землі в центрі Одеси на 49 років для компанії, яку пов’язують із бізнес-компаньйоном міського голови Геннадія Труханова. Подробиці – в розслідуванні “Народної Правди”.

Loading...

Право на землю

Так, 21 вересня 2016 року на сесії Одеської міської ради присутні депутати надали дозвіл СП “Солінг” на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,42 гектар за адресою Преображенська, 24. Це територія Міськсаду, де колись працював Літній театр.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

У грудні того ж року одеські місцеві депутати цій же компанії погодили оренду землі Літнього театру на 49 років для експлуатації й обслуговування театрально-торгово-розважального комплексу. Хоча на той час і станом на сьогодні на земельній ділянці нема ніякого театрально-торгово-розважального центру.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

А вже через кілька тижнів новоспечений орендар оформив земельну ділянку нотаріально – 23 грудня компанія “Солінг” через приватного нотаріуса Наталію Чужовську зареєструвала право оренди майже чотирьох тисяч квадратних метрів у центрі міста для будівництва й обслуговування інших будівель громадської забудови. При цьому тип власності земельної ділянки, згідно з Кадастровою картою України, невизначений.

Важливо також підкреслити, що оформлювала елітну землю для приватної компанії дружина депутата Одеської міської ради від мерської партії “Доверяй делам”, а також на той час заступника начальника Південного офісу Держаудитслужби України Сергія Страшного.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

До речі, згідно з е-декларацією політика, його дружина працею нотаріуса заробляє чималі гроші – наприклад, у тому ж 2016 році, Наталія Чужовська заробила більше 13,4 мільйона гривень. В порівнянні сам Сергій Страшний за рік отримав усього 102 тисячі гривень зарплатні.

Але що ж це за компанія “Солінг”, якій так просто вдалось орендувати тисячі квадратних метрів у самісінькому центрі Одеси?

За офшорним шлейфом

Спільним підприємством “Солінг”, за даними аналітичної системи YouControl, володіє офшорна компанія з Кіпру, офіційними кінцевими бенефіціарами є два кіпріоти. Однак за довгий час свого існування фірма, головним КВЕДом якої є функціонування театральних і концертних залів, змінила чимало власників. Зокрема, ще в березні 2017 року засновником компанії з офшорним слідом значився якийсь Діамід Згоннік.

Цей молодий і успішний бізнесмен (згідно з інформацією порталу “Номер.орг” Згонніку лише 30 років) пов’язаний із чималим переліком компаній по всій Україні, які займаються в тому числі будівництвом, виробництвом кіно, діяльністю готелів.

 

Одна з цих компаній “Маніфік груп”, окрім Згонніка, належить якоїсь Ганні Сушкіной, яка, у свою чергу, є керівником ТОВ «Фінансова компанія «ГЕРЦ», що пов’язана з монополістом на ринку оплати комунальних послуг не тільки в Одесі, а в Києві фірмою “ГЕРЦ”.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

А ось компанія “ГЕРЦ” має зв’язки із скандальним одеським забудовником, який рідко з’являється в Україні, але при підтримці міської влади Одеси робить тут серйозний бізнес, Володимиром Галантерником. Так, засновником ТОВ “ГЕРЦ” є підприємство з іноземними інвестиціями у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю “Аверс”, яке пов’язане ще з низкою підприємств, в тому числі дочірнім підприємством “Транс океан тур”. Ця компанія разом із Володимиром Галантерніком входила в перелік засновників наразі вже неіснуючого “Соцкомбанку”.

 

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр
Володимир Галантернік. Фото з відкритих джерел

Завважимо, що зараз знайти якийсь бізнес в Україні, в якому прямо фігурує Галантернік, неможливо. В той же час, вочевидь, скандальний комерсант діє через афілійовані компанії, в тому числі в офшорних країнах. І місцева влада, як виявляється, активно сприяє розвитку бізнес-імперії Галантерніка.

Війна за центр Одеси

Але повернемось до Літнього театру. Після оформлення земельної ділянки фірма “Солінг”, яка, скоріш за все, має сильне лоббі у владних кабінетах, влітку цього року домоглась дозволу на будівництво на території Міськсаду адміністративної будівлі з допоміжними торговельними приміщеннями та інфраструктурою для відпочинку.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

І, вочевидь, власники наразі мають намір розпочати будівництво – так, на початку листопада відомий одеський активіст, представник ГО “Зелений лист” Владислав Балінський опублікував акти обстежень зелених насаджень Міськсаду через будівництво торгово-розважального центру, згідно з яким планується спиляти більше ста дерев.

 

“Преступные группировки через офшоры решают судьбу богатейшего миллионного города с уникальной историей, громадным туристическим потенциалом и умнейшими людьми. Бандиты при этом ничего не дают ни самой Одессе, ни Государству в целом. Мэр лоббирует интересы собственных компаний и партнёров по воровству общественных территорий. Депутатское большинство на подтанцовках, так как каждый имеет свой личный гешефт…”, – написав тоді Владислав Балінський.

Ця інформація сколихнула громадськість, викликавши хвилю спротиву. Керівник фірми “Солінг” Ігор Коваленко відразу запевнив, що компанія не планує забудову цієї території, більш того питання знищення дерев також не на часі, транслювало позицію орендаря землі Літнього театру видання “Одеса-медіа“.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр
Акція протесту в Міськсаду. Фото з відкритих джерел

З іншого боку, постає логічне питання: якби компанія не планувала будувати в Міськсаду, навіщо вона б отримувала дозвіл на роботи?

Проти забудови Літнього театру та за повернення території громаді виступив голова Одеської ОДА Максим Степанов.

 

 

Одночасно через п’ять днів після зіткнень із поліцією, було затримано одного з членів організації “Вуличний фронт” Дем’яна Ганула. Його заарештували на 60 діб без права внесення застави за підозрою в організації й участі в масових безпорядках. Пізніше за цією ж статтею був заарештований ще один активний учасник акції протесту, екс-керівник одеського осередку “Правового сектору” Сергій Стерненко, якому суд визначив заставу в рекордних 600 тисяч гривень. І це на тлі застави для директора згорілого табору “Вікторія”, де загинули три маленькі дівчинки, в розміри 128 тисяч гривень!

Але арешт Стерненка не став останнім – наразі третім фігурантом став активіст Ігор Резун, суд над обранням запобіжного заходу для якого продовжувався декілька годин. Резуна суд відправив під цілодобовий домашній арешт.

В Одесі розгорнулась війна за Літній театр

Під будівлею прокуратури Одеської області 28.11.2017. Фото Ольги Симоненко.

Подібні жорсткі міри вже викликали в Одесі чималу хвилю протестів – наприклад, під стінами обласної прокуратури вже декілька днів розгорнувся Майдан: активісти вимагають відставки керівників поліції Дмитра Головіна та прокуратури Олега Жученка, бо розцінюють гучні арешти розправою влади за зрив забудови в Літньому театрі.

У той же час питання, що буде з ласою територією Міськсаду, зараз наче зависло в повітрі. Очевидно єдине: війна за Літній театр в Одесі тільки починається.

Олена Зігульська

Джерело: Народна Правда
загрузка...