Хліб у Києві рекордно подорожчав

Хліб у Києві рекордно подорожчав
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти не бачать нічого не нормального в підвищення цін на хліб, оскільки в інших країнах він коштує значно дорожче.

“Соціальний хліб додав у ціні в середньому на 19 відсотків. Зараз кілограм житнього коштує 11,8 гривні. Але це не межа. На початку наступного року хлібина вагою 600 грамів коштуватиме 15 гривень”, — каже директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, — “За кордоном хліб набагато дорожчий. У Литві кілограм житнього коштує 33,7 гривні, у Білорусі — 34,4, Естонії — 35,2. У сусідній Польщі — 41,4 гривні. Найвища ціна в Угорщині — 66,2”, – передає “Народна Правда”.

Loading...

Для подорожчання соціального хліба зараз немає економічних причин. Його склад — дріжджі, борошно, олія, яєчний порошок. Собівартість хлібини має бути 10 гривень. Це з урахуванням зарплати працівникам та вартості енергоносіїв. Борошно за рік подорожчало лише на 3 відсотки.

Нагадаємо також, ціни на всі основні продукти харчування в Україні продовжать зростання. Мова йде як про м’ясо, в тому числі птиці, так і про хліб, молочні продукти та овочі.

А українцям, щоб впоратися зі зростанням цін на продукти, потрібно більше працювати і заробляти. Таку пораду в ефірі одного з телеканалів дав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

Джерело: Народна Правда