Єврокомісія пояснила, чому Україна не отримає чергового фінансового траншу

Єврокомісія пояснила, чому Україна не отримає чергового фінансового траншу
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Єврокомісія відмовила Україні в наданні траншу розміром 600 млн євро через невиконання базових вимог для надання фінансової допомоги ЄС.

Про це повідомляє “Народна Правда” із посиланням на інтернет-портал “7днів-Україна“.

Варто зазначити, що Україна узгодила з ЄС програму розвитку держави. Загалом було збільшено прозорість управління фінансами, поліпшено систему соціального захисту, розпочато судову та адміністративну реформу та реформи в енергетичних секторах. Однак, чотири вагомих зобов’язання досі не реалізувано. Тому останній третій транш Україна не отримає.

«На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну підтримувати імпульс реформ у багатьох галузях, які успішно просунулися вперед, і завершити заходи, які було виконано в рамках поточної програми за підтримки всіх зацікавлених сторін», — зазначається у повідомленні Єврокомісії.

Нагадаємо, що Україна отримала від ЄС два транші фінансової макродопомоги розміром 1,2 млрд євро. Термін програми закінчується в січні 2018 року.

Як раніше писала “Народна Правда”, Україна близька до виконання рекомендацій МВФ для отримання чергового траншу в рамках програми розширеного фінансування.

Додамо, що Україна має врегулювати питання з цінами на газ для населення, схвалити “приватизаційний” закон, “розібратися” з земельною реформою і, врешті-решт, створити обіцяний антикорупційний суд. Власне, такі безапеляційні вимоги поставив Міжнародний валютний фонд нашій країні, яка претендує на отримання траншу у два мільярди доларів.

Джерело: Народна Правда