Новий Трудовий кодекс: що зміниться для українців вже незабаром

Новий Трудовий кодекс: що зміниться для українців вже незабаром
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Профільний комітет нещодавно заявив, що проект нового Трудового кодексу готовий до розгляду Верховною Радою у другому читанні.

Про це повідомляє “Народна Правда” з посиланням на etcetera.

На початку жовтня 2015 року Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект нового Трудового кодексу України. Документ підтримали 258 народних обранців. Він містить основні механізми реалізації трудових прав громадян, а також передбачає адаптацію українського законодавства до європейських норм.

Українським законотворцям довелося врахувати деякі норми, прописані у Європейській соціальній хартії та в Плані дій з візової лібералізації. Так, у новому Трудовому кодексі передбачена подовжена мінімальна відпустка – 28 днів замість 24.

Також до Кодексу законів включено положення про заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Варто зазначити, що у березні цього року парламентський комітет намагався замінити цю норму на “заборону будь-якої дискримінації загалом”, однак президент України Петро Порошенко пригрозив заблокувати поправки, які зривають безвізовий режим між Україною та ЄС. Як відомо, внесення до закону норми про заборону дискримінації саме за ознаками сексуальної орієнтації було однією із вимог для запровадження безвізу.

Вперше на законодавчому рівні будуть визнані співробітники, які працюють вдома. Так звана дистанційна робота оплачуватиметься на рівні з іншими співробітниками. Цікаво, що закон передбачає часткову компенсацію комунальних послуг для співробітників, які працюють вдома.

Ще одним нововведенням стане переведення трудових книжок в електронний формат.

Крім того, новий Трудовий кодекс дасть можливість офіційно працювати дітям. Передбачається, що роботодавець зможе укладати трудовий договір з дітьми, що не досягли 14-річного віку. Така норма дозволить офіційно заробляти гроші дітям, які працюють в кіно і рекламі, приймають участь у концертах тощо.

Нагадаємо, після прийняття нового Трудового кодексу в Україні зникне один “історичний” вихідний і з’явиться законна сієста посеред робочого дня. Також в проекті кодексу з’явилися пільги для військових і переселенців, а також для молодих батьків.

Нагадаємо також, міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що очікує українців, які не заробили на пенсію. Такі громадяни можуть отримати спеціальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму з Держбюджету.

Додамо, раніше Кабінет Міністрів України схвалив проект бюджету на наступний рік.  У ньому було закладено підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму доходів громадян. Так, мінімальна зарплата складе 3723 грн з 1 січня 2018 роки (зростання на 523 грн, на сьогодні мінімалка становить 3200 грн).

Джерело: Народна Правда