Як швидко очистити печінку від токсинів

Як швидко очистити печінку від токсинів Фото: "wworld.com.ua"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Печінка є не лише головним фільтром організму, а й органом-“фабрикою”, що виробляє життєво важливі клітини.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням Terra Woman.

По суті своїй печінка представляє найбільший очищаючий орган в тілі людини. Неправильний спосіб життя може привести і до порушень роботи жовчовивідних шляхів — утворення каменів в жовчному міхурі. А правильна робота жовчної системи просто потрібна для перетавлювання жирів.

Проте вираження “очищення печінки” по суті невірне — саму печінку “чистити” ніяк не можна. Вона досить непогано відновлюється сама — її клітини мають таку можливість. Тому фактично єдина допомога, яку можна їй зробити, — це вести здоровий спосіб життя. А ось про жовчний міхур варто говорити окремо. Він дійсно може забиватися, жовч застоюватися, і усе це призводить до досить серйозних порушень. І коли говорять про “почистити печінку”, мають у виді саме роботу з ним.

Класичний рецепт

Стандартним варіантом самостійної стимуляції відтоку жовчі є вживання рослинної олії. При цьому варто враховувати, що рекомендується олія з відміткою Extra Virgin, тобто холодного першого віджимання — таке зробить максимальний ефект.

Дієвість методу полягає в тому, що олія примушує жовчний міхур скорочуватися, тим самим не дає застоюватися жовчі і стимулює її активний викид. Викид жовчі, у свою чергу, сприяє поліпшенню перистальтики кишківника, за рахунок чого продукти починають легше проходити по ньому.

Але важлива помірність! Для досягнення ефекту досить усього лише однієї столової ложки засобу впродовж 10-14 днів. Проводити очищення жовчних шляхів у такий спосіб варто натщесерце з ранку. Пов’язано це з тим, що до ранку жовчний міхур заповнюється по максимуму. Олія для процедури має бути підігрітою — так воно швидше зробить потрібний результат.

Спеціальні препарати

При природжених порушеннях відтоку жовчі з жовчного міхура (наприклад, перегині шийки) або вже виниклих порушеннях (наприклад, т.з. біліарному сладжі) процедуру очищення жовчного міхура можна проводити спеціальними аптечними препаратами. Для цієї мети підійдуть жовчогінні засоби — вони чинять розріджуючу дію, стимулюючи вступ в жовчні ходи води і електролітів.

 

Проводити процедури дома з їх використанням варто тільки за призначенням лікаря і виключно за запропонованою ним схемою. У кожному випадку вона буде індивідуальною. Самостійне лікування в цій ситуації неприпустимо, оскільки може привести до серйозних проблем, наприклад, якщо є камені.

Краще лікування — це профілактика

Коригування ваги. Запобігти перетворенню працюючих клітин печінки і жировій тканині можна за допомогою правильного способу життя. Надлишки ваги є одним з головних чинників ризику розвитку не лише жирового гепатозу печінки, але і утворення каменів в жовчному пухирі. При цьому варто підходити до питання схуднення акуратно, оскільки різке зниження маси тіла може призводити до таких же проблем.

Жири і вуглеводи. Вживання жирної їжі сприяє накопиченню жиру в печінці і порушенню її роботи так само як і вживання вуглеводів, що швидко засвоюються. Варто ретельно стежити за складом і жирністю вживаних продуктів.

Ліки. Багато лікарських препаратів, що виводяться через печінку, при постійному застосуванні також чинять несприятливу дію на її клітини. Саме тому, перш ніж приймати будь-які препарати, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!

Шкідливі звички. Звісно ж, головним токсином є алкоголь. Нема доз алкоголю, які були б корисні для роботи печінки! Від його вживання краще відмовитися зовсім, у крайньому разыдку — його можна пити тільки дуже здоровим людям. І строго виключити — пацієнтам з наявними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

Паління не менше від алкоголю справляє руйнівну дію на шлунково-кишковий тракт, тому і від цієї шкідливої звички треба позбавлятися.

Не час для експериментів

Очищення жовчовивідних проток і печінки в домашніх умовах не така вже і складна процедура. Проте є ряд протипоказань, при яких не варто експериментувати: за наявності простудних і інших вірусних захворювань, діагностованих проблемах травної системи, розладі шлунку, наявності каменів в жовчному міхурі, при гепатитах, цирозі і раку. Додаткове навантаження на ослаблений організм приведе тільки до розвитку серйозних ускладнень.

На жаль, захворювання жовчовивідної системи — не завжди результат неправильного способу життя. Генетичний чинник, індивідуальні особливості кожної людини і ряд інших чинників грають значну роль у виникненні проблем. Методи профілактики значно понизять ризики виникнення захворювань жовчовивідної системи, але не виключають повністю їх освіта. Саме тому своєчасне обстеження має бути важливим пунктом в графіці кожної людини!

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, як швидко і ефективно почистити печінку.

Також нагадаємо, що пиво за лічені місяці вбиває печінку.

Джерело: Народна Правда
Теги: