Компенсації вкладів українців в Ощадбанку СРСР можуть направити на оплату комуналки

Компенсації вкладів українців в Ощадбанку СРСР можуть направити на оплату комуналки
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Нардепи вирішили притримати “живі” гроші, які держава заборгувала простим українцям, і запропонували заморожені вклади Ощадбанку СРСР пустити на оплату комуналки, медпослуг або навчання підростаючого покоління.

Loading...

Про це “Народна Правда” повідомляє з посиланням на UBR.ua.

Законопроект №7349 від 30 листопада 2017 пропонує встановити новий механізм компенсації — у формі списання з рахунку власника для таких цілей:

— погашення заборгованості з оплати комунальних послуг;

— оплати отриманих медичних послуг, придбання ліків у державних і комунальних аптеках;

— оплати навчання дітей і онуків в ПТУ та вузах;

— купівлю негазових / неелектричних котлів, придбання енергоефективного обладнання / матеріалів для утеплення будинків.

Також автор проекту закону пропонує провести індексацію коштів, які підлягають компенсації. І зазначає, що його пропозиція «поліпшить соціально-економічне становище громадян України, зменшить соціальну напруженість у суспільстві, поверне довіру до держави і забезпечить реальне виконання її зобов’язань у частині компенсації знецінених заощаджень».

Торік нардепи вносили в Раду пропозицію компенсації вкладів Ощадбанку СРСР на оплату ЖКГ. Але проект №4946 застряг в антикорупційному комітеті парламенту. Там пояснили, що ініціатива обмежує права українців на вільне розпорядження коштами.

Як пише видання, загальний обсяг заморожених вкладів Ощадбанку СРСР оцінюється в 130 млрд грн. Востаннє виплати в Україні здійснювалися 2012 року. Тоді Ощадбанк виплатив 5,3 млн вкладникам та їхнім спадкоємцям близько 4,5 млрд грн. Всього ж українцям компенсували близько 15,2 млрд грн.

Нагадаємо, у столиці працює 65 точок прийому споживачів “Центру комунального сервісу”, де кияни можуть сплатити за всі комунальні послуги: електроенергію, централізоване водопостачання, утримання будинків, газопостачання та опалення. Однак платити потрібно живими грошима, а не борговими зобов’язаннями держави.

Також нагадаємо, що у пабліку “Зелена хвиля” недавно з’явилося оголошення, що Порошенко нібито підписав указ про видачу кожному бажаючому 3800 гривень. Щоб отримати “подарунок” необхідно зареєструватися на сайті, повідомивши свій телефон і банківські реквізити. Як з’ясувалося, це була масова афера.

Джерело: Народна Правда
загрузка...