Мораторій на продаж землі мало не розсварив нардепів

Мораторій на продаж землі мало не розсварив нардепів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Погоджувальна рада народних депутатів у понеділок, 4 грудня, мало не закінчилося зривом засідання. Причиною стала пропозиція фракції “Батьківщина” щодо включення до порядку денного законопроекту, який має продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Про це пише Народна Правда з посиланням на УП.

Loading...

Лідерка “Батьківщини” Юлія Тимошенко почала наполягати поставити на голосування для розгляду на пленарному засіданні ВР у найближчий вівторок або ж четвер законопроект, який має ще на 5 років продовжити мораторій на продаж с/г-землі, продемонструвавши список олігархів, які вже розподілили українські землі між собою. Як зазначила політик, цей список очолює президент Петро Порошенко та його оточення.

Утім, голова парламентаріїв Андрій Парубій підкреслив, що зазначений законопроект ще не отримав необхідного висновку профільного комітету, додавши, що ніхто не проти продовження мораторію, але правила існують для всіх.

У свою чергу представник “Опозиційного блоку” Юрій Бойко підкреслив, що його фракців цілком підтримує пропозицію Тимошенко, додавши, що суспільство, начебто, ще не готове до вільного продажу землі.

Заступник голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин нардеп від БПП Олександр Бакуменко втрутився у суперечку, наголосивши, що у четвер, 7 грудня, запланований розгляд 5 різних законопроектів, які якраз узаконюють продовження “земельного мораторію”.

Однак Парубій наполегливо попросив Бакуменка пришвидшити розгляд зазначеного питання, щоб встигнути у четвер включити його до порядку деннего пленарного засідання сесії Верховної ради.

Зазначимо, 1 січня 2018 року закінчується мораторій на продаж сільськогосподарської землі.

Нагадаємо, в українському парламенті VIII скликання немає необхідної кількості голосів за законопроект, який зніме мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Про це розповів народний депутат України, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ Олег Кулініч.

Нагадаємо також, що агрохолдинг “Зоря Поділля”, яке належить президенту Порошенку, здійснює незаконне захоплення землі інших аграрних підприємств.

А ось парламент Грузії одноголосно прийняв в третьому читанні проект, що передбачає оголошення мораторію на продаж сільськогосподарських земель іноземним громадянам.

Джерело: Народна Правда