Сила в правді

Навігація

Елітні ресторани, дорогі вина та їжа: як відпочивають українські прокурори

Елітні ресторани, дорогі вина та їжа: як відпочивають українські прокурори
в Правда про чиновників/Публікації

1 грудня – день працівників прокуратури України.

Похвалитися наразі прокуратурі немає особливо чим. Держслужбовці, що мають провадити обвинувачення в суді та розслідувати найважливіші справи, наразі не можуть похвалитися успіхом у резонансних справах.

Зокрема, у справі Майдану поки що немає прориву, також прокуратура поки що не притягнула до відповідальності жодну «крупну рибину» у справах про сепаратизм. Нелю Штепу відпустили під домашній арешт, депутат Донецької облради, звинувачений у співучасті терористам Сергій Білогородський завдяки перебуванню в лікарні уник продовження арешту, а серед мерів міст Донбасу, яких неодноразово звинувачували у сепаратизмі поки що жоден не поніс відповідальності.

Більш за те – один із засновників терористичної організації ЛНР Арсен Клінчаєв, що вів бойовиків захоплювати Луганське СБУ, завдяки тому, що прокуратура не змогла подовжити його арешт, законно виїхав до Білорусі, а звідти – до Росії.

Саме тому нам стало цікаво, як проводять цей день відповідальні за слідство і державне обвинувачення. Чи не за кропіткою працею над резонансними справами?

Як виявилося, ні.

Від наших джерел ми отримали інформацію, що представники військової прокуратури ввечері святкують свій корпоративний день у ресторані «Трипільське сонце», який є частиною комплексу ресторану «Трипілля», що в селі Підгірці під Києвом – по шосе за Конча-Заспою. Ми їдемо туди.

Елітні ресторани, дорогі вина та їжа: як відпочивають українські прокурори

Біля ресторану – майже повністю забита паркова.

Елітні ресторани, дорогі вина та їжа: як відпочивають українські прокурори

Серед автомобілів, як можна бачити – «Лексуси» і «Гелендвагени». Але не всі. Частина прокурорів та робітників прокуратури приїхали на таксі.

Поряд знаходиться власне ресторан Трипілля. Відвідувачі кажуть, що  хотіли посидіти в «Трипільському сонці», та їх попросили пройти далі – адже представники прокуратури винайняли ціле приміщення, куди сторонніх – не пускають.

На вході до приміщення ресторану людно. Працівники прокуратури виходять курити. Розказують один одному анекдоти про поручика Ржевського, переповідають байки про сусідні департаменти і відділи.

Елітні ресторани, дорогі вина та їжа: як відпочивають українські прокурори

«Андрюха, а добре ми гуляємо?» – «Та просто зашибісь, Коля!» – обмінюються між собою вигуками представники прокуратури.

Насправді, наскільки добре йде свято, визначити важко – треба сказати, що за всю нашу присутність там жодного конфлікту чи дебошу не виникло, також ми не побачили жодної сильно захмелілої людини і не стали свідками якоїсь неадекватної поведінки.

Тому ми заходимо всередину, щоб подивитися на те, як відбувається святкування.

Всередині накрито вісім або дев’ять столів, за кожним розміщуються більше десяти людей. На кожному столі – наїдки та вино. На сцені виступають виконавці, співають в основному пісні російської естради.

Загалом святкує приблизно 150-180 людей. Більшість – молоді хлопці до 35 років, але є і «аксакали» прокуратури. Кажуть, на свято заїжджав Анатолій Матіос, але його ми так і не застали.

Нас зацікавило, скільки коштує такий бенкет і за чий рахунок він відбувся?

Один з прокурорських робітників, з яким ми курили біля входу до ресторану, зізнався, що страви «одну за одною підносять».

Меню ресторану – не найдорожче у Києві, але і не з дешевих. Салати за 378 гривень, гарячі страви по 300-700. Та й алкогольна карта пристойна – вина дешевше 1000 грн за пляшку важко знайти, про віскі годі й казати.

Якщо порахувати, що на одну людину було витрачено кілька комплектів  закусок, салат, гарячі страви з гарніром, кілька бокалів вина  – можемо отримати суму в 2000-3000 гривень – і це мінімальний розрахунок. Якщо ж порахувати, що учасників було близько  100, неважко підрахувати, що свято могло обійтися у 200-300 тис.  Грн.

Кругленька сума. Поки що невідомо, за чий рахунок відбувся цей банкет. Джерела повідомляють, що профінансував ресторан один з заступників військового прокурора Матіоса, однак поки що підтвердження даної інформації ми не отримали. Ми звернулися з запитом до Військової прокуратури з проханням повідомити, скільки коштував захід, та як він фінансувався.

Втім, також показово, що під час війни та за умов наявності цілої купи не розслідуваних справ військова прокуратура займається шикарними святкуваннями у доволі недешевих ресторанах столичної області.

Костянтин Рублевський

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Правда про чиновників

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: