Сила в правді

Навігація
Головна Новини Луценко пригрозив Ситнику: понесе відповідальність за помилки

Луценко пригрозив Ситнику: понесе відповідальність за помилки

Луценко пригрозив Ситнику: понесе відповідальність за помилки
в Новини/Політична правда

Триває публічний конфлікт між українськими силовими органами. Дійшло до того, що глава ГПУ заявив на адресу глави НАБУ, що доведеться понести кримінальну відповідальність за допущені промахи.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на LIGA.net.

Генпрокурор Юрій Луценко виступив у Верховній Раді і підкреслив, що, згідно із законом про Національне антикорупційне бюро, всіх його співробітників потрібно набирати тільки на відкритих конкурсах. А все спецзасоби, якими користуються співробітники НАБУ, потрібно зареєструвати в СБУ. А з матеріалами, що мають гриф “секретно”, можуть працювати тільки ті, хто має доступ до держтаємниці.

“Я закликаю керівників НАБУ до конструктивної співпраці, — звернувся Луценко до глави НАБУ Артема Ситника і запропонував наступне. — Перше, профільним комітетам підготувати законопроект про НАБУ, в якому вказати, що всі співробітники НАБУ, окрім негласних штатних співробітників набираються на відкритому конкурсі. Друге, взяти ліцензії і зареєструвати в СБУ всі прослуховуючі пристрої, які вони зможуть після цього використовувати”.

Луценко вважає, що потрібно забезпечити обмін інформацією зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою під час слідчих дій.

“Публічні атаки на законну позицію інших правоохоронних органів потрібно припинити… При цьому  я змушений сказати, що кримінальна відповідальність за вже допущені помилки обов’язково буде. У першу чергу керівника відомства, у якого за законом є повноваження і обов’язок відповідати за дотримання тих правил, які він грубо порушив”, — додав генпрокурор.

Нагадаємо, вчора, 5 грудня, заступник генерального прокурора України Юрій Столярчук повідомив про підозру ще двом співробітникам НАБУ за провокацію зі спробою дачі хабаря високопоставленій чиновниці Держміграційної служби України.

У відповідь в НАБУ заявили, що історія з «провокацією» була придумана і використана Генеральною прокуратурою і СБУ як формальний привід для втручання в діяльність НАБУ, зриву таємних спецоперацій Бюро, отримання санкцій на обшук конспіративних приміщень і особистих приміщень працівників НАБУ, їхнього затримання та залякування, доступу до матеріалів ОРД. Кінцевою метою цих дій є блокування подальших розслідувань по топ-корупціонерах.

Також нагадаємо, раніше Луценко заявив, що всі агенти НАБУ, які працюють під прикриттям, були набрані в штат з порушенням закону і використовують контрабандну техніку.

“Народна Правда” раніше писала, що напередодні СБУ затримала агента НАБУ при спробі дати хабар першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Пізніше з’ясувалося, що затриманий агент працював під прикриттям із метою викриття злочинного угруповання у складі колишніх і нинішніх чиновників ДМС.

Раніше сама Пімахова розповіла свою версію інциденту. Вона заявила, що ніякої грошової винагороди у агента НАБУ не вимагала.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: