Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Монетизація субсидій: на українців очікують зміни найближчим часом

Монетизація субсидій: на українців очікують зміни найближчим часом

Монетизація субсидій: на українців очікують зміни найближчим часом
в Економічна правда/Новини

Після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств, які надають послуги.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на статтю заступника міністра фінансів Сергія Марченка для “Дзеркала тижня”.

Мінфін пропонує провести монетизацію субсидій на оплату ЖКП у два етапи: на рівні підприємств, що надають послуги; на рівні споживачів послуг.

Для цього потрібно:

— запустити процес належної верифікації (процедуру підтвердження особи. — Ред.) субсидій для виключення з їхнього числа тих, хто приховує справжній рівень доходів;

— створити відкриту базу даних субсидіантів, отримання даних про розмір фактичного споживання ними послуг;

— створити і запустити платіжну систему, при якій буде чітко зрозуміло, що субсидіант своєчасно розрахується за надані житлово-комунальні послуги, а залишок зможе витратити на енергоефективні заходи або на власний розсуд.

Щоб змінити систему розрахунків, потрібно:

— провести монетизацію розрахунків по субсидіях на рівні підприємств-надавачів послуги;

— здійснити необхідні кроки для підготовки системи до проведення монетизації субсидій на рівні домогосподарств (створення необхідної інфраструктури, створення єдиного реєстру та бази даних субсидіантов, їхня верифікація тощо).

— провести монетизацію субсидій на рівні домогосподарств.

За словами Марченка, зараз ми перебуваємо на першому етапі. Його мета — перейти на розрахунки «живими» грошима по субсидіях між виконавцями послуг і державою. Тобто зараз підприємства, що забезпечують населення різними комунальними послугами, не отримують від держави гроші, а забирають цю різницю газом тощо.

Після опалювального сезону 2017-2018 років планується перевести частину платежів на звичайні поточні рахунки підприємств, які надають послуги.

За словами заступника міністра фінансів, це створить можливості для підприємств, які хочуть працювати з населенням, і відкриє шлях до прямого перерахування субсидій домогосподарствам, які самостійно зможуть розраховуватися за комунальні послуги.

Надалі перерахування субсидії здійснюватиме безпосередньо Держказначейство без будь-яких протоколів.

— субсидії будуть перераховувати за фактично спожиті енергоносії та надані послуги. Це дозволить уникнути ситуацій, коли виконавці отримують більший обсяг субсидій, аніж спожили домогосподарства;

— будуть чітко встановлені строки проведення розрахунків — до 24-го числа кожного місяця, що гарантуватиме своєчасність оплати.

Нагадаємо, фахівець програм з європейської інтеграції Dixi Group Денис Назаренко розповів, що монетизація субсидій в Україні почне діяти на рівні побутового споживача.

“Монетизація реально буде спонукати споживачів економити енергоресурси. На сьогодні комунальні субсидії отримують близько 60% домогосподарств. Якщо ціна на газ підвищиться, кількість субсидіантів зросте”, – вважає він.

9 листопада Верховна Рада прийняла законопроект про житлово-комунальні послуги, який регулює відносини між постачальниками і споживачами комунальних послуг, визначає правила обліку їх споживання в багатоквартирному будинку, і вводить монетизацію субсидій – виплату комунальних субсидій українцям реальними коштами.

Разом з тим, поки що уряд схвалив монетизацію субсидій на рівні підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) з січня наступного року.

Згідно з попередніми повідомленнями, завершено розробку проекту постанови уряду про введення монетизації субсидій для теплокомуненерго.

Крім того, в Кабміні пояснили, як відбуватиметься перехід на монетизацію субсидій для населення.

Нагадаємо також, уряд змінив порядок розрахунку субсидії на тепло, відштовхуючись від поквартальних даних про доходи громадян.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: