Сила в правді

Навігація
Головна Новини Війна на Донбасі: у Гаазі зробили важливу заяву

Війна на Донбасі: у Гаазі зробили важливу заяву

Війна на Донбасі: у Гаазі зробили важливу заяву
в Новини/Політична правда

Міжнародний кримінальний суд може кваліфікувати військові дії на Донбасі як міжнародний конфлікт, що почався в середині літа 2014 року.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на “Апостроф”.

“Канцелярія прокурора також навела додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами Російської Федерації та України, з чого випливає, що найпізніше з 14 липня 2014 року, паралельно з неміждународним конфліктом, на сході України мав місце міжнародний збройний конфлікт”, – йдеться в щорічному звіті прокурора МУС Фати Бенсуда.

Також наголошується, що канцелярія продовжує розглядати заяви про те, що Росія контролює бойовиків на сході України, щоб встановити можливість розгляду конфлікту як міжнародного.

Раніше повідомлялося, що російський опозиційний політик, лідер партії «Західний вибір» Костянтин Боровий закликав керівництво України взяти на себе ініціативу з підготовки Міжнародного трибуналу над Росією за злочини радянської і пострадянської епохи.

Він звернувся до президента Петру Порошенко. «Настав час, коли Україна повинна взяти на себе обов’язок з підготовки Міжнародного Трибуналу по злочинах у радянський і пострадянський (російський) період Радянської Імперії. Злочини Росії проти людяності, воєнні злочини, злочини проти власних громадян і громадян інших держав стали звичним явищем в сучасному світі», – зазначає Боровий.

За його словами, ніяк до сьогодні не кваліфіковані злочини Імперії радянського періоду стали поживним грунтом для нових злочинів пострадянської Росії, яка разом із репресивною машиною КДБ сприйняла і відтворила весь арсенал злочинного радянського режиму.

Також нагадаємо, що “Морський” трибунал ООН виніс перше процедурне рішення по територіальним претензіям України до РФ. Україна до 19 лютого 2018 року має повинна підготувати документи щодо арбітражного провадження проти Росії, ініційованого за порушення нею Конвенції ООН з морського права 1982 року. Київ ініціював арбітражне провадження проти РФ у вересні 2016 року “з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму акваторіях в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці”.

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: