Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Як захистити банківську карту від шахраїв: головні правила

Як захистити банківську карту від шахраїв: головні правила

Як захистити банківську карту від шахраїв: головні правила
в Економічна правда/Новини

СБУ знайшла групу шахраїв, які зняли мільйони гривень із банківських карток українців. Виявилося, що правопорушники використовували спеціальне програмне забезпечення (ПЗ) для проникнення у системи фінансових установ.

Як пише “Народна Правда” із посиланням на “Апостроф”, зловмисники завдяки своїй схемі дій заражали інформаційні бази банків, порушуючи штатний стан функціонування систем. Таким чином через шкідливе ПЗ отримували нелегальний доступ до інформації про клієнтів.

СБУ повідомила, що було групою хакерів викрадено понад 10 млн гривень із понад 1,5 тисяч банківських карт. При цьому в прес-службі “ПриватБанку” заявили, що у них діє система проти шайрайства (антифрод), яка автоматично визначає нові загрози та блокує підозрілі дії із банківською карткою.

Експерти з кібербезпеки в Україні дотримуються думки, що фінанси громадян надійно захищені від потенційних зломів банківських систем. Вважають, що тут можуть бути претензії до скімерів, які забирають гроші в банкоматах, які навіть не належать певному банку. Зловмисники використовують спеціальні накладки для зчитування даних картки. Випадки ж витоку грошей безпосередньо із банку зустрічаються рідко.

“Шахрайство, яке проводиться з клієнтами, їх картами і рахунками, часто не призводить до реальної втрати коштів. Всі переклади та оплати, які ми робимо, страхуються з боку Visa/Mastercard. Таким чином, якщо клієнт не здійснював оплату, а гроші пішли, банк відшкодує ці кошти через сервіси цих платіжних систем. Важливо пам’ятати, що існує можливість повернути гроші тільки протягом 180 днів”, – зазначив аналітик інвестиційної компанії “Альпарі” Максим Пархоменко.

Голова Інтернет-асоціації України Олександр Федієнко наголосив, що переважна частин фінансових втрат відбувається через надмірну безпечність громадян. Не можна зберігати великі суми коштів на банківській карті, якою часто проводяться інтернет-платежі. Будь-які операції залишають свій слід, як тільки дані картки потраплять в мережу, їх можна легко вичислити та зняти кошти з банківського рахунку. Тому не можна зберігати таким чином великі суми.

Більшість фінансових установ використовують систему подвійних ідентифікаторів за умови зняття готівки. Наприклад, смс-повідомлення чи дзвінки для підтвердження операції. Варто пам’ятати, що банки ніколи не телефонують для уточнення певних даних. Не можна порушувати інструкції безпеки, розповідаючи додаткову інформацію шахраям. Важливо не приєднувати картку для активних платежів до основного банківського рахунку, оскільки так легко втратити значні кошти.

Експерти наголошують, що ніколи не потрібно вести розмову із зловмисниками чи відповідати на смс-повідомлення. Шахраї часто роблять таку розсилку, повідомляючи про виграш автомобіля, необхідність зробити грошовий внесок чи блокування карти. При тому база номерів підбирається навмання, часто представляються співробітниками великих банків, оскільки так легко натрапити на потенціального клієнта.

“Це так званий соціальний інжиніринг, який здійснюють добре навчені різним психологічним прийомам люди. Розрахунок простий: панічна, рефлекторна реакція людини, яка отримала SMS. Клієнт банку відразу відреагує на повідомлення про блокування картки і подзвонить”, – розповіли в прес-службі “Ощадбанку”.

Як раніше писала “Народна Правда”, мешканка Покровська виявилася об’єктом шахрайства з боку псевдоспівробітників банку. 

Нагадаємо, що у розпорядженні Північної Кореї є “армія” з більш ніж 6 тисяч хакерів, які діють ефективно і постійно вдосконалюють свої навички.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: