Звільнення директора НАБУ: з’явилися нові подробиці

в Новини/Політична правда

Нардепи від БПП і “Народного фронту” Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували законопроект, який дозволить Верховній Раді висловлювати недовіру директору Національного антикорупційного бюро України без передбаченого зараз законодавством аудиту.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на gordonua.com.

“Ухвалення даного проекту сприятиме забезпеченню законності, державної дисципліни і захисту прав і свобод людини і громадянина”, — йдеться в пояснювальній записці.

Згідно з проектом закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення парламентського контролю”, якщо парламент висловить недовіру голові НАБУ, то за цим послідує відставка з посади.

У чинному законі про НАБУ сказано, що Рада може звільнити керівника Бюро за наявності таких підстав: обвинувальний вирок суду, припинення українського громадянства або виїзд за межі країни на постійне місце проживання, встановлене судом суміщення посад, порушення строку подання декларації, отримання громадянства іншої держави і наявність негативної оцінки (аудиту) діяльності відомства і його керівника.

Раніш писалося, що триває публічний конфлікт між українськими силовими органами. Дійшло до того, що глава ГПУ Юрій Луценко в Раді заявив на адресу глави НАБУ Артема Ситника заявив на адресу глави НАБУ, що доведеться понести кримінальну відповідальність за допущені промахи.

Нагадаємо, вчора, 5 грудня, заступник генерального прокурора України Юрій Столярчук повідомив про підозру ще двом співробітникам НАБУ за провокацію зі спробою дачі хабаря високопоставленій чиновниці Держміграційної служби України.

У відповідь в НАБУ заявили, що історія з «провокацією» була придумана і використана Генеральною прокуратурою і СБУ як формальний привід для втручання в діяльність НАБУ, зриву таємних спецоперацій Бюро, отримання санкцій на обшук конспіративних приміщень і особистих приміщень працівників НАБУ, їхнього затримання та залякування, доступу до матеріалів ОРД. Кінцевою метою цих дій є блокування подальших розслідувань по топ-корупціонерах.

Також нагадаємо, раніше Луценко заявив, що всі агенти НАБУ, які працюють під прикриттям, були набрані в штат з порушенням закону і використовують контрабандну техніку.

“Народна Правда” раніше писала, що напередодні СБУ затримала агента НАБУ при спробі дати хабар першому заступнику голови ДМС Діні Пімаховій. Пізніше з’ясувалося, що затриманий агент працював під прикриттям із метою викриття злочинного угруповання у складі колишніх і нинішніх чиновників ДМС.

Раніше сама Пімахова розповіла свою версію інциденту. Вона заявила, що ніякої грошової винагороди у агента НАБУ не вимагала.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...