Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Банки блокують гроші українців: з'явилися нові подробиці

Банки блокують гроші українців: з’явилися нові подробиці

Банки блокують гроші українців: з’явилися нові подробиці
в Економічна правда/Новини

Розпочалася нова хвиля перевірок фінансових установ. Національний банк України (НБУ) вимагає, щоб банки детально вивчали своїх клієнтів та з’ясовували мету здійснення банківських операцій.

Як повідомляє “Народна Правда” із посиланням на “Domik.ua”, останнім часом чиновники менше цікавляться якістю кредитного портфелю чи наявністю достатнього капіталу банків, ніж проведенням фінансових моніторингів. Правління начебто намагається боротися із правопорушниками, які ухиляються чи мінімізують податки, а також хочуть попередити витік злочинних чи терористичних коштів.

Загалом внаслідок перевірки НБУ 33 банків було виписано численні штрафи розміром 40,4 млн гривень. Левова частка грошей, а саме 37,5 млн гривень, було нараховано через ризиковану діяльність за 9 фактами. Таким чином банки отримали два виходи: або періодично сплачувати штрафи, або ввести для клієнтів обов’язкове заповнення анкет та подачу додаткових документів для підтвердження прозорості діяльності.

Центробанк нині активно взявся за моніторинг фінансових операції публічних людей та їх близького оточення. Однак, банки підтверджують, що вони, на жаль, не володіють повною інформацію, щоб контролювати дані операції. Банки в рамках договірних відносин користуються реєстром KIS PEP (Відкритим реєстром національних громадських діячів України), в якому є лише близько 15% з реєстру НБУ.

«Нацбанк в результаті перевірок банків, а також окремих проектів з вивчення суспільних діячів, пов’язаних з ними і близьких до них, сформував для себе реєстр. До комерційних банків він не доводився, але є базою для звірки з клієнтами банку. Результат даної звірки – список, який послужить підставою для штрафу. Якщо на рівні держави повинна бути реалізована практика по виявленню і моніторингу громадських діячів і їх операцій, то чому реєстр не доводиться до банків?»- цікавляться у банках. Тому питання створення бази публічних діячів важливе. Незалежна Асоціація банків України має проект щодо створення такої бази, який підтримує НБУ.

Окремою проблемою є надмірна формалізація під час оформлення кредитування. Фінансові моніторинги сковують дані операції через надмірну увагу до інформації про клієнтів. Таким чином блокування кредитування може відбутися через те, що банкам не сподобалася документація фізичної особи. Особливо чітко це відзначається на середньому та малому бізнесі. Відкриття нещодавно створеного рахунку новим підприємством може стати цілою проблемою. Клієнтам часто відмовляють начебто через відмивання грошових ресурсів.

Як раніше писала “Народна Правда”, на заваді повноцінному відновленню кредитування банками в Україні стоять неефективна судова система та низький рівень захисту прав кредиторів. 

Нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) у понеділок, 4 грудня, вніс зміни у правила захисту банківської таємниці, а також врегулював питання розкриття фінансовими установами інформації, яка містить банківську таємницю. Зазначені зміни набирають чинності з 1 січня 2018 року.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: