Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Комуналка по-новому: чому боржників "поставлять на лічильник"

Комуналка по-новому: чому боржників “поставлять на лічильник”

Комуналка по-новому: чому боржників “поставлять на лічильник”
в Економічна правда/Новини

5 грудня президент Петро Порошенко підписав закон «Про житлово-комунальні послуги». А тим часом заборгованість населення за ЖКП перевищила понад 12,5 млрд грн.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на LB.ua.

Закон вводить пеню за несвоєчасну оплату ЖКП в розмірі до 0,01% від суми боргу за кожен день прострочення. Таким чином, у разі несвоєчасної оплати сума боргу може зрости до 0,3% на місяць, або до 3,6% в рік. Реально пеня може скласти, наприклад, 360 грн на рік при заборгованості 10 000 грн. Малоймовірно, що подібні штрафні санкції суттєво знизять заборгованість населення за ЖКП, яка, за даними Мінрегіону, станом на 1 жовтня 2017 року становила понад 12,5 млрд грн.

Нарешті, плата виконавцю комунальної послуги буде визначатися за індивідуальним договором і включає в себе:

— плату за послугу, яка розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів на відповідну комунальну послугу і обсягу спожитих комунальних послуг;

— плату за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабмін;

— плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання такої послуги, яка визначається договором між виконавцем і співвласниками.

Подібні нововведення пов’язані з необхідністю відокремити саму послугу від витрат на обслуговування абонента і мереж, а також повинні забезпечити більшу прозорість платежів, пише видання.

Нагадаємо,  українцям дали рік, щоб вони погасили борги за комунальні послуги. Тому введення пені відтерміновано до 1 січня 2019 року.

Також раніше повідомлялося, що в Україні знову може подорожчати “комуналка”. Зареєстрований в Раді законопроект передбачає лише часткове покриття витрат на утилізацію виробниками упаковки, за решту заплатить споживач, що призведе до зростання комунальних платежів в місяць в середньому на 200 гривень з людини.

Раніше писалося, що нардепи вирішили притримати “живі” гроші, які держава заборгувала простим українцям, і запропонували заморожені вклади Ощадбанку СРСР пустити на оплату комуналки, медпослуг або навчання підростаючого покоління.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: