Сила в правді

Навігація
Головна Новини Українцям підняли "декретні", але не всім

Українцям підняли “декретні”, але не всім

Українцям підняли “декретні”, але не всім
в Новини/Соціальна правда

З 1 грудня в Україні підвищився прожитковий мінімум. Від цього показника залежить розмір ряду соціальних виплат, зокрема, так звані “декретні” – допомога жінкам при вагітності та пологах.

Відповідно до закону, “декретні” виплати не можуть становити менше 25% прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З 1 грудня прожитковий мінімум для працюючих громадян підвищився до 1762 грн (збільшення склало 78 грн). Відповідно, гарантована державою допомогу жінкам при вагітності та пологах тепер буде становити 440,5 грн на місяць (з травня по листопад 2017 року вона становила 421 грн), повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Сегодня.

Однак для працюючих жінок розмір “декретних” дорівнює середньомісячній зарплаті. Тому на добробут тих жінок, які пішли в декрет з робочого місця, підвищення соціального мінімуму ніяк не вплине.

А ось сума допомоги одиноким матерям розраховується за формулою: розмір прожиткового мінімуму для дитини мінус середньомісячний дохід сім’ї на одну людину. Відповідно, якщо доходи сім’ї в грудні не виросли, сума допомоги від держави збільшиться.

Нагадаємо, з 1 грудня поточного року в Україні збільшився розмір соціальної допомоги для людей з інвалідністю.

Також в Кабміні повідомили, що продовжують працювати над тим, щоб збільшити рівень пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати.

Міністр соцполітики Андрій Рева пояснив, кому з українців не пощастить вийти на пенсію в наступному році. Якщо у людини, яка досягла 60-річного віку не буде потрібного для заслуженого відпочинку 25-річного страхового стажу, вийти на пенсію не вийде. Хоча, за словами міністра, страховий стаж можна буде “докупити”.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: