Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Зарплата-2017: Кому і де в Україні найбільше платять

Зарплата-2017: Кому і де в Україні найбільше платять

Зарплата-2017: Кому і де в Україні найбільше платять
в Економічна правда/Новини

Роботодавцям слід готуватися до того, що зарплата стає дедалі вагомішим чинником вибору нового місця роботи для здобувачів.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на UBR.

У середньому за рік зарплати українців зросли на 10-20%. Найчастіше роботодавці готові переплачувати молодим фахівцям — їм “накинули” більш як 20%. На підвищення у 30% і більше пішов тільки кожен десятий роботодавець. Та й то — лише найціннішим співробітникам.

Рейтинг найвищих зарплат українців очолила сфера фінансів і страхової діяльності. У третьому кварталі 2017 середньомісячна зарплата жінок у цій сфері склала близько 11 тис. грн. А от чоловіки-фінансисти отримували в середньому понад 17 тис.

На другому місці за розміром зарплат виявилася сфера інформації та зв’язку: тут середня з/п становить 12 тис.

Третє місце в рейтингу прибутковості професій цього року посіли представники влади. Середня офіційна зарплата у чоловіків, задіяних у сферах держуправління, оборони та обов’язкового соцстрахування, — приблизно 10,5 тис. грн. Зарплата у жінок — 9 600. Найменші оклади в сфері поштового та кур’єрської діяльності — всього близько 3 тис.

Найбільші ринки праці, як і раніше, виявилися в містах-мільйонниках. Робітники й інженери найбільше потрібні в Києві, Харкові та Дніпрі, а торговці — у Львові та Одесі. На другому місці по затребуваності в першій і другій столиці — менеджери з продажу, в Одесі та Львові — виробничники.

Лідером за рівнем середньої зарплати в жовтні цього року був Київ, де в середньому отримують 10792 грн. На другому місці Київська область — 6999 грн., На третьому — Дніпропетровська (6760 грн.).

Нагадаємо, 2018-го лідерами за темпами зростання заробітків стануть робочі спеціальності, а все через дефіцит кадрів і конкуренції з боку польсько-чеських роботодавців.

Нагадаємо, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана нинішня середня зарплату в Україні складає 7400 гривень, а 2018 року може сягнути 10 тисяч гривень.

Щодо анонсу, зробленого президентом Петром Порошенком, щодо зростання мінімальної зарплати до із 3200 до 4100 гривень, Гройсман висловився більш обережно — він прогнозує зростання всього на 500 грн.

Одним з найголовніших негативних чинників, що впливають на економічну ситуацію у країні, Гройсман назвав відток кадрів за кордон.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку розповів про ріст заробітних плат, які українці отримають в наступному році. За словами очільника уряду, всього співвітчизники отримають на 170 мільярдів гривень більше зарплат, ніж в 2017 році.

Нагадаємо,  внаслідок медичної реформи зросте зарплата лікарів. Вона становитиме 18 тисяч гривень.

Також раніше було названо новий розмір заробітних плат вчителів. За словами міністра освіти Лілії Гриневич, новий закон “Про освіту” передбачає поступове зростання заробітної плати вчителів загальноосвітніх шкіл до рівня трьох мінімальних зарплат.

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: