Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Зарплата 2018: кому і коли зростуть виплати

Зарплата 2018: кому і коли зростуть виплати

Зарплата 2018: кому і коли зростуть виплати
в Економічна правда/Новини

Лідерами за темпами зростання заробітків стануть робітничі спеціальності, а все через дефіцит кадрів і конкуренції з боку польсько-чеських роботодавців

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на UBR.

«Через суттєвий брак кваліфікованих кадрів — робочого персоналу і фахівців з технічною освітою, роботодавці змушені підвищувати зарплату для робітничих професій на 30-50% порівняно з початком року. Кількість вакансій для робітників й інженерних спеціальностей тільки зростатиме, а закрити їх буде дедалі складніше. Перш за все, це торкнеться західних регіонів», — зазначила консультант Анна Шкумат.

«Наприклад, деякі виробничі підприємства анонсували підвищення зарплати вже цього року своїм співробітникам на 50%. І це не поодинокі випадки. Багато виробничники підвищують зарплату щоквартально, про що навіть і подумати не могли всього пару років назад», — зауважила hr-експерт Тетяна Пашкіна.

З нестачею путніх кадрів можуть зіткнутися і айтішники. Постійний набір ІТ-фахівців середнього та високого рівня middle, senior, без навчання «джунів» (новачків) їм на заміну, теж може спровокувати дефіцит і новий сплеск полювання на них закордонними компаніями.

Традиційно багато на ринку юристів і топ-менеджерів: вже шостий рік вакансії в сфері юриспруденції та начальники найбільш клікабельні. Може посилитися текучка і в сегменті офісних фахівців — вони досить активно відгукуються на вакансії, і, якщо будуть цікаві пропозиції, охоче поміняють роботодавця. Чи не врятують ні тім-білдінг, ні інші нематеріальні мотивації і просунута корпоративна культура, кажуть кадровики.

Нагадаємо, за словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана нинішня середня зарплату в Україні складає 7400 гривень, а 2018 року може сягнути 10 тисяч гривень.

Щодо анонсу, зробленого президентом Петром Порошенком, щодо зростання мінімальної зарплати до із 3200 до 4100 гривень, Гройсман висловився більш обережно – він прогнозує зростання всього на 500 грн.

Одним з найголовніших негативних чинників, що впливають на економічну ситуацію у країні, Гройсман назвав відток кадрів за кордон.

Нагадаємо, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку розповів про ріст заробітних плат, які українці отримають в наступному році. За словами очільника уряду, всього співвітчизники отримають на 170 мільярдів гривень більше зарплат, ніж в 2017 році.

Нагадаємо,  внаслідок медичної реформи зросте зарплата лікарів. Вона становитиме 18 тисяч гривень.

Також раніше було названо новий розмір заробітних плат вчителів. За словами міністра освіти Лілії Гриневич, новий закон “Про освіту” передбачає поступове зростання заробітної плати вчителів загальноосвітніх шкіл до рівня 3 мінімальних зарплат.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: