Що потрібно знати про гормони кожній жінці

Що потрібно знати про гормони кожній жінці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Для жіночого здоров’я дуже важливий гормональний баланс, адже навіть незначні коливання гормонів можуть принести з собою досить негативні наслідки. Тому стежити за своїм гормональним фоном потрібно дуже ретельно.

Розглянемо докладніше, що  може загрожувати в разі недоліку або надлишку гормонів в організмі.

1. Естроген

Цей гормон є «самим жіночим». Він проводиться яєчниками і несе відповідальність за постійне клітинне оновлення, захист від холестерину, а також подовжує молодість. Краса і структура волосся, пружна шкіра – теж його турбота.

В надлишку:

Однак, надмірна кількість естрогену може обернутися для його господарки повнотою, особливо в районі живота або стегон, які є проблемними жіночими зонами. Але це не найстрашніше, адже з надлишком естрогену зростає ризик виникнення доброякісних пухлин.

В нестачі:

В цьому випадку Вам загрожує рання поява зморшок, випадання волосся на голові. Тим часом, волосся можуть з’явитися на грудях, обличчі або на руках.

2. Інсулін

Він виробляється в підшлунковій залозі і займається розщепленням складних вуглеводів, а також тримає під контролем рівень цукру в крові.

В нестачі:

Інсулінова недостатність призводить до сумних наслідків у вигляді розвитку схильності до цукрового діабету.

Це гормон любові і прихильності. Окситоцин активізується після пологів і формує ніжні взаємини матері і дитини.

В надлишку:

При різному вигляді навантажень, а також при стресових ситуаціях цей гормон може вироблятися в занадто великих кількостях. Ось чому жінки з надлишком окситоцину в крові такі турботливі.

4. Тестостерон

Обдаровує жінок чоловічими якостями: упевненістю в собі, рішучістю і цілеспрямованістю. Цей гормон виробляється в надниркових залозах. Жінкам з великою кількістю тестостерону простіше даються хороші результати в світі спорту, вони активніше нарощують свою м’язову масу.

В надлишку:

Жінки з підвищеним тестостероном в крові з милих і ніжних стають злісними і агресивними натурами.

5. Норадреналін

У наднирниках в стресових ситуаціях починається вироблення норадреналіну. Через нього на щоках з’являється рум’янець і блищать очі, шкіра стає гладкою, а судини розширюються. Це ще не всі його плюси: цей гормон допомагає не тільки чарівно виглядати, але і міцно спати, відчувати себе більш впевнено і нічого не боятися.

4. Тироксин

Цей незвичайний гормон синтезується в щитовидній залозі і займається регулюванням обміну речовин. Його функція – збереження стрункості фігури і ясності розуму.

В надлишку:

Надлишок тироксину може допомогти при схудненні.  І ще про побічні ефекти: сонливість або безсоння, погана пам’ять, підвищена тривожність і недовірливість. Якщо ці симптоми Вам знайомі, то швидше за перевірте щитовидку у лікаря.

В нестачі:

Негативні наслідки, які сигналізують про нестачу тироксину в організмі: апатія і сонливість, забудькуватість, безпліддя і надмірна повнота.

Джерело: Народна Правда
Теги: