Мовний скандал: Угорщина висунула Україні три умови

Мовний скандал: Угорщина висунула Україні три умови Фото: "Радіо Свобода"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Угорщина пропонує Україні вирішити мовний скандал, що спричинило затвердження ВР нового закону про освіту та відповіді на це Венеціанської комісії, дотримуючись трьох вимог.

Як повідомляє “Народна Правда” із посиланням на “Стопкор”, керівник МЗС Угорщини Петер Сійярто поставив українській владі три умови врегулювання конфлікту. По-перше, провести переговори із національними меншинами на Закарпатті. По-друге, ліквідувати будь-які обмеження прав національних меншин. По-третє, взяти до уваги рекомендації Венеціанської комісії.

Loading...

Угорська влада наголосила на тому, що за незалежним оцінюванням Венеціанської комісії Україна зобов’язана внести правки до сьомої статті закону “Про освіту”. Однак, нещодавно комісія, навпаки, дозволила українцям самостійно визначати мовну політику. Таким чином мовний конфлікт між Україною та Угорщиною на основі останньої редакції освітнього законодавства України досі триває.

Як раніше писала “Народна Правда”, Європейська комісія за демократію через право закликала внести зміни в скандальний закон про освіту, щоб уникнути можливої дискримінації в Україні мов, які не є офіційними мовами Євросоюзу. 

Додамо, що Угорщина досі вважає, що їй все ж таки колись вдасться приєднати до себе території Західної України, де проживають етнічні угорці. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...