Маргарин небезпечний для здоров’я: медики пояснили чому

Маргарин небезпечний для здоров’я: медики пояснили чому
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Що таке трансжири, чим вони шкідливі для обміну речовин і в яких продуктах харчування вони найчастіше містяться?

Про це розповідає “Народна Правда” з посиланням на fitseven.ru.

Loading...

Трансжири – це модифіковані молекули, що з’являються в ненасичених (рослинних) маслах і жирах в процесі високотемпературної обробки. У мінімальних кількостях трансжири можуть зустрічатися і в природі, проте після гидролизации їх частка часто піднімається до 20% і навіть 50%.

Оскільки трансжири містяться в маргарині і в рафінованій рослинній олії, вони можуть зустрічатися в складі будь-яких продуктів, що включають ці інгредієнти – починаючи від напівфабрикатів і різної випічки, закінчуючи картоплею фрі та іншими обсмаженими в олії фастфудами.

В процесі високотемпературної обробки молекули жиру або масла здатні змінюватися. Незважаючи на те, що їх хімічна формула і кількість елементів зберігаються, один або кілька атомів приєднуються інакше. В результаті у молекули жиру з’являється транс-ізомер, званий трансжир.

Відзначимо, що трансжири з’являються і в процесі використання олії на сковороді. Саме тому деякі олії підходять для смаження, а інші – зовсім ні. Особливо шкідливими для здоров’я є маргарин, рафінована пальмова, соняшникова і кукурудзяна олії.

Численні наукові дослідження підтверджують шкоду трансжирів для здоров’я. Доведено, що регулярне вживання навіть невеликих доз трансжирів в їжу порушує нормальну роботу метаболізму, провокує ожиріння, а також призводить до розвитку серцево-судинних захворювань.

Оскільки саме жирні кислоти використовуються організмом для синтезу статевих гормонів, трансжири здатні негативно впливати на рівень тестостерону у чоловіків. Крім усього іншого, вони погіршують синтез інсуліну в організмі, змушуючи тіло посилено відкладати калорії в підшкірний жир.

До того, як трансжири були офіційно визнані шкідливими, м’який маргарин містив до 10-20% трансжирів, твердий маргарин для випічки – до 40%. В даний час США і європейські країни встановили верхню планку для продуктів – не більше 2% від загальної кількості жиру в продукті.

На початку 2010-х років регулюючавлада наполягла на тому, щоб кількість трансжирів у продуктах вимірювалася і обов’язково вказувалася на упаковці. Однак ці правила не торкнулися України і країн Латинської Америки, де вказувати вміст трансжирів у продуктах до сих пір не потрібно.

Дослідження Harvard School of Public Health показують, що до зміни обміну речовин здатне приводити вживання в їжу трансжирів в кількості від 2% сумарних добових калорій. У перерахунку на грами це рівнозначно 3-4 г трансжирів в день – або столовій ложці маргарину.

Однак необхідно розуміти, що трансжири є скоріше канцерогеном, а не прямою отрутою. Вони не роблять миттєвої шкоди здоров’ю, а лише поступово погіршують обмін речовин, провокуючи розвиток різних хвороб. По суті, можна роками їсти маргарин без появи небезпечних симптомів.

У певній кількості трансжири містяться у всіх продуктах, які обсмажуютьсяв олії або містять маргарин. Починаючи від чіпсів, картоплі-фрі і курячих крилець, закінчуючи ковбасою, випічкою, морозивом, десертами, соусами для пасти і навіть сухими вершками для кави.

Середня порція картоплі фрі може містити до 10-15 г транс-жирів, смажена курка KFC – 5-7 г, один пончик – 5 г, маленька пачка чіпсів – 3 г, порція сухого сніданку – 2 г. Нагадаємо, що небезпечною для здоров’я людини дозою є регулярне вживання 3-4 г трансжирів на добу.

Нагадаємо, вчені з Стелленбосского університету в ПАР провели дослідження і прийшли до висновку, що двох банок солодких газованих напоїв на тиждень достатньо, щоб стати жертвою серцевих захворювань та інсульту.

Додамо, раніше “Народна Правда” повідомляла, китайські вчені з Університету Сучжоу дійшли висновку, що щоденне вживання сиру знижує ймовірність розвитку хвороб серця і судин.

Також нагадаємо, що було названо три способи зберегти серце здоровим надовго.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...