У школах швидко поширюється інфекційна хвороба

У школах швидко поширюється інфекційна хвороба
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У Кіровоградській області різко збільшилася кількість випадків педикульозу – в даний час зафіксовано в півтора рази більше заражень, ніж за аналогічний період минулого року.

При цьому місцеві фахівці відзначають, що ця проблема актуальна для всієї країни, передає “Народна Правда” з посиланням на fakel.kr.ua.

Loading...

Відповідаючи на питання – з чим пов’язана така тривожна тенденція, лікар дерматовенеролог вищої категорії обласного шкірвендиспансеру Олег Павлик пояснив:

“Заразитися педикульозом можна там, де є скупчення людей, навіть в транспорті, не кажучи про дитячих майданчиках або закладах. Воші можуть переповзати до нової жертви не тільки завдяки близькій дистанції між людьми, а й по підлозі.

Найгіршим є той факт, що за день доросла особина може відкласти до десяти гнид за життя (20 – 45 днів) – близько 300. Тому кількість інфікованих може різко збільшуватися за рахунок членів сім’ї, друзів, однокласників”.

Чи можна швидко від них позбутися?

“Раніше для боротьби з вошами розводили з шампунем нафту, натирали волосяну частину голови і загортали в поліетиленовий пакет. Потім змивали і вичісували гниди. І тепер є багато дієвих засобів від педикульозу, застосування яких не супроводжується таким дискомфортом. Єдине, волосся ж треба вичісувати від гнид”, – також пояснив Павлик.

“Речі необхідно кип’ятити в 2% розчині кальцинованої соди протягом 15 хвилин з моменту закипання, гладити по обидва боки. Обов’язки “обов’язково в будинку пропилососити і провести вологе прибирання. А ще хочу порадити батькам привчати дитину до правил особистої гігієни, мова про заборону використання чужих гребінців, головних уборів або рушників”, – додав фахівець.

Раніше повідомлялися підсумки поширення кору в шкільних установах.

Нагадаємо, з різних регіонів України надходять повідомлення про спалахи кору. Наприклад, в Луцьку спалаху вірусної хвороби були зафіксовані ще 7 листопада. Тоді відразу у п’яти школярів, які навчалися в одному класі, діагностували кір. Повідомлялося, що четверо хворих не були щеплені.

Додамо, у Києві статистика щодо цієї хвороби погіршилася в п’ять разів у порівнянні з 2016-м роком.

Джерело: Народна Правда
загрузка...