Українцям хочуть урізати кількість святкових днів

Українцям хочуть урізати кількість святкових днів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Український інститут національної пам’яті запропонував зменшити кількість святкових вихідних днів до десяти.

Відповідний законопроект подали на узгодження Міністерству культури України, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Радіо Свобода.

Loading...

“Якщо він буде прийнятий в такій редакції, з наступного року буде введено дев’ять неробочих днів, зокрема, чотири неробочих дня – свята: це День Конституції, День Незалежності, День Захисника і День пам’яті і примирення – 8 травня. Один вихідний – це Міжнародний день праці, і ще чотири вихідних – це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень”, – зазначила представниця Українського інституту національної пам’яті Ганна Байкеніч.

Оскільки ж 25 грудня вже став святковим неробочим днем, відповідні зміни будуть внесені в законопроект, додала експерт.

Таким чином, 8 березня і 9 травня залишаться святковими, однак робочими днями. 2 травня, як святковий день, пропонується скасувати. “Це радянський рудимент, не відзначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий”, – сказала Байкеніч.

Крім того, законопроект пропонує скасувати практику перенесення вихідних днів, коли свято випадає на суботу або неділю. Тоді загальна кількість святкових вихідних в залежності від конкретного року може скорочуватися до 6-8 днів.

“Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. В Європі така практика відсутня. Тому Україна так само погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики”, – зазначила Байкеніч.

В рамках реформи державного святкового календаря Український інститут національної пам’яті хоче систематизувати категорії свят і розділити на державні, міжнародні свята, дні жалоби, пам’ятні дати, професійні свята, скорботні дні, традиційні свята.

Нагадаємо, цьогоріч в Україні з’явився новий офіційний вихідний – 25 грудня, день католицького Різдва.

Відзначимо, що Різдво (7 січня) за юліанським календарем, прийнятим у православній і греко-католицькій церквах, є в Україні святковим неробочим днем.

Також нагадаємо, що на новорічні та різдвяні свята українці матимуть по три вихідні.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...