Сила в правді

Навігація
Головна Новини "Групи смерті" у мережі: що варто знати і як вберегти дітей

“Групи смерті” у мережі: що варто знати і як вберегти дітей

”Групи смерті” у мережі: що варто знати і як вберегти дітей
в Новини/Соціальна правда

У столичних школярів з’явилося нове небезпечне захоплення.

“Червона сова” створена за аналогією з сумнозвісним “Синім китом”, хоча умови дещо відрізняються. Діти не повинні спати по кілька днів і при цьому виконувати завдання куратора, передає “Народна Правда” з посиланням на “Вести”.

Як з’ясували журналісти, правила гри «Червона сова» дуже нагадуює “Синього кита”. Куратори також через соцмережі дають завдання, правда, ще змушують дітей не спати ночами заради загадкового призу. На Ютубі з’явилося відразу кілька роликів, присвячених “Червоної сові”. Але наскільки поширена ця гра зараз в Києві, в поліції відповісти не змогли. Як з’ясували журналісти, в офіційно забороненої в Україні соцмережі “ВКонтакте” існують сім груп, їх періодично блокують, але вони з’являються знову. Щоб потрапити в групу, потрібно дати заявку. Але як показав журналістський експеримент, приймають в групу тільки дітей – журналістам за кілька днів так і не дали “зелене світло”.

Судячи з усього, інформацію про майбутні жертви збирають через друзів, однокласників і в соціальних мережах. Розповісти якомога більше подробиць про друзів і однокласників, а також їх рідних – одна з перших завдань в таких групах, як “Синій кит” та інших. Наступне завдання – привести друзів учасників в приватну групу.

Адвокат Іван Ліберман розповів, що до нього зверталися батьки учасників гри “Червона сова”:

“Буквально протягом двох останніх тижнів до мене за консультацією стали звертатися батьки київських школярів, чиї діти грають в суїцидальні ігри. Вони бояться, що діти можуть піти на те, щоб убити когось або загинути самі. Їх насамперед насторожила відчужене поведінку дітей, а також пристрасть до нічних чатах в комп’ютері. Я б всім порадив звертатися в управління по боротьбі з кіберзлочинністю”.

Нагадаємо, нещодавно серед підлітків з’явилась нова небезпечна гра “Червона сова”, за умовами якої діти не повинні спати декілька днів та зобов’язані виконувати всі завдання куратора. Правила гри дуже нагадують “Синього кита”.

Як раніше повідомляла “Народна Правда“, в зоні АТО застрелився 19-річний військовослужбовець. За словами товаришів по службі, хлопець був спокійним та не мав жодних конфліктів з родичами або колегами. Натомість нацгвардійці повідомили, що загиблий перебував у суїцидальній групі “Синій кит”, що поширена у одній з соцмереж.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: