Спермі знайшли нове застосування: медики дали пояснення

Спермі знайшли нове застосування: медики дали пояснення
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

За допомогою чоловічих статевих клітин, забезпечених спеціальними датчиками і ліками, експертам вдалося всього за три дні знищити 87% ракових клітин в жіночих репродуктивних органах.

Loading...

Німецькі вчені Інституту досліджень Східної і Південно-Східної Європи ім. Лейбніца запропонували використовувати сперматозоїди для лікування раку органів жіночої репродуктивної системи. Відповідне дослідження опубліковане в ACS Nano, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на New Scientist.

Під час експерименту фахівцям вдалося за допомогою сперматозоїдів всього за три дні знищити 87% ракових клітин в жіночих репродуктивних органах, уражених раковою пухлиною.

Повідомляється, що вчені використовували чоловічі статеві клітини для того, щоб точково доставити до ракових тканин матки протипухлинний препарат доксорбуцін. Для цього сперматозоїди обробляли ліками і постачали спеціальними магнітними мікромоторами за допомогою яких можна було ставити рух клітин в організмі. Після сперматозоїд прикріплювався до пухлинних тканин і з його головки виходив доксорбуцін.

У доповіді наголошується, що такий спосіб дозволяє уникнути побічних ефектів терапії, пов’язаних з попаданням доксорубіцину на здорові тканини.

Також, за припущенням фахівців, такі спермороботи можуть використовуватися для лікування ендометріозу або для запобігання позаматкової вагітності.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...