Електронні візи з’являться в Україні незабаром

Електронні візи з’являться в Україні незабаром Фото: "tsn.ua"
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністерство закордонних справ має намір 2018 року запровадити електронну візу для іноземців, які прибувають в Україну, а також систему “ДРУГ” для наших співвітчизників за кордоном.

Loading...

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на видання LB.ua.

В інтерв’ю виданню держсекретар МЗС України Андрій Заяць розповів: “Наступного року ми плануємо запровадити електронну візу для в’їзду в Україну. Це дозволить розвантажити наші консульські пункти в аеропортах, коли одним рейсом прибуває 40-50 іноземців, яким на місці потрібно оформити візу, тому виникає черга і перший контакт з Україною для них не дуже психологічно вдалий”.

“Гадаю, що протягом першого кварталу 2018 рок е-віза стане реальністю”, — додав Заєць.

А для наших співвітчизників за кордоном планується запровадження системи “ДРУГ” — добровільна реєстрація українських громадян. Додаток для смартфона дозволяє зареєструватися при виїзді за кордон. Якщо на території якоїсь країни виникає надзвичайна ситуація, то можна отримувати автоматичну розсилку від посольства, попередження куди йти, що робити чи ні. Дипломати ж отримають більш чітке уявлення про кількість українців, які перебувають на території тієї чи іншої країни.

Нагадаємо, два тижні тому президент Петро Порошенко заявив, що упродовж кількох місяців Україна лібералізує візовий режим із кількома країнами. “Я повернувся з Об’єднаних Арабських Еміратів, де ми підписали безвізовий режим. Протягом двох-трьох місяців у нас ще буде декілька країн, дуже важливих для України”, – сказав він.

Також нагадаємо, порівняно з 2016 роком кількість відмов громадянам України у гостьових візах (B-visas) для поїздок в США за 2017 рік значно скоротилася. Про це свідчить статистика Державного департаменту США за минулий фіскальний рік. Так, частка відмов українцям становить 34,54%, тобто у в’їзді у Штати відмовляють кожному третьому українцю. Торік показник відмов був 40,83%.

Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...