Названо небезпечне захворювання, яке передається через одяг та іграшки

Названо небезпечне захворювання, яке передається через одяг та іграшки
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Діти почали масово хворіти на коросту – шкіра покривається прищами, які сильно сверблять, особливо у вечірній і нічний час. Що треба знати і на що варто звернути особливу увагу?

Про це пише “Народна Правда” з посиланням на   Gazeta.ua.

— Батьки 6-річної пацієнтки вперто не хотіли визнавати, що в дитини короста. Вперше хвороба проявилася у сім місяців. Відтоді лікарі призначали препарати проти атопічного дерматиту. Нічого не допомагало. Заможні батьки образилися на мій діагноз — короста. Мовляв, дитина з елітної школи не може її мати, — розповідає Марина Анфілова, 38 років, дерматовенеролог із Києва. — Більшість думають, що це недуга людей за межею бідності. Проте на коросту може захворіти будь-хто.

Батьки пішли до інших лікарів. Через півроку повернулися, щоб спробувати лікування від корости. Виявилося, дівчинка заразилася вдома від няні, яка принесла хворобу від свого онука.

— Короста проявляється на тілі прищами, що висипають попарно. Їхня особливість — сильний свербіж у вечірній і нічний час. Саме тоді кліщ, який спричиняє недугу, починає під шкірою рити ходи.

Хвороба швидше прогресує в дітей, бо вони не контролюють свербіж. Можуть так розчесати висипання, що приєднається ще й інфекція.

— Буває такий різновид хвороби — короста охайних людей. У них є свербіж і лише кілька прищів на тілі. Тільки за нічним свербежем можна запідозрити коросту.

Людина заражається від іншої людини, коли є контакт тіло-тіло. Також через одяг, інфікований кліщем, або м’які іграшки.

— Завжди раджу не одягати чужі речі на голе тіло. Навіть нові, які до вас хтось міряв.

Короста проявляється дрібними прищами або пухирцями, що дуже сверблять. Бувають на боках, на животі, на статевих органах. Якщо не лікувати, недуга може перейти на все тіло. Приєднується бактеріальна чи вірусна інфекція.

— У дорослих, на відміну від дітей, ніколи не вражаються підошви, долоні й обличчя. У дітей значно тонша й чутливіша шкіра. Неускладнену коросту вдається вилікувати за тиждень, а ускладнену — в кілька разів довше. Маю пацієнтів, які лікуються по шість–вісім місяців. Кліщ настільки міцно засів.

Препарати призначає лікар. Це протискабіозні засоби, що вбивають кліща — сірчана мазь або бензил бензоат. Якщо до корости приєдналася інфекція, її лікують антивірусними препаратами чи антибіотиками.

Прати одяг хворого на коросту слід за температури 90 градусів Цельсія. Потім попрасувати. Гаряча вода й пара вб’ють кліща.

Нагадаємо, в дитячих дошкільних і загальноосвітніх установах почастішали випадки епідемій педікульозу. У Кіровоградській області різко збільшилася кількість випадків педикульозу – в даний час зафіксовано в півтора рази більше заражень, ніж за аналогічний період минулого року.

Також з різних регіонів України надходять повідомлення про спалахи кору. Наприклад, в Луцьку спалаху вірусної хвороби були зафіксовані ще 7 листопада. Тоді відразу у п’яти школярів, які навчалися в одному класі, діагностували кір. Повідомлялося, що четверо хворих не були щеплені.

Додамо, у Києві статистика щодо цієї хвороби погіршилася в п’ять разів у порівнянні з 2016-м роком.

Джерело: Народна Правда