Волкер назвав головну небезпеку “прямих контактів” з ватажками “ДНР”

Волкер назвав головну небезпеку “прямих контактів” з ватажками “ДНР”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про ООС

За словами спеціального представника Державного департаменту США у справах України Курта Волкера вирішення конфлікту на Донбасі може затягнутися на невизначений термін. Причиною цьому він вважає вимоги Росії налагодити прямі контакти із бойовиками на окупованих східних територіях України.

Як повідомляє “Народна Правда” із посиланням на “Європейську правду”, Волкер зазначив, що 2017 рік відзначився найвищим рівнем насильства під час російсько-української війни. Найбільш кровопроливною назвав ніч з 17 на 18 грудня.

Loading...

Спеціальний представник говорить, що врегулювання конфлікту в Окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) затягується через небажання Кремля визнати свою причетність до військових дій на Сході України. При тому саме Росія створила військові угрупування, керує ними на власний розсуд, змінює лідерів, коли це потрібно, взаємодіє із сепаратистськими органами управління, контролюючи їх.

“Росія прикидається, що її військових немає у зоні конфлікту. Вона наполягає, аби в рамках “нормандського процесу” велися справи з представниками Луганська і Донецька, яких РФ створила, хоча вони є нерівними та незаконними партнерами. Вона наполягає, щоб Україна робила це. У зусиллях, щоб з’ясувати, чи буде Росія готовою змінити курс, відвести свої сили та погодитись на миротворчу силу на Донбасі, Росія сказала “ні”, бо ці справи начебто потрібно вирішувати з людьми з Луганська і Донецька. І наслідки цього полягатимуть лише у легітимізації її присутності та призведуть до подальшого затягування конфлікту”, – підкреслив Курт Волкер.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, Волкер скептично ставиться до перспектив врегулювання конфлікту найближчим часом. Спеціальний представник Держдепу США по Україні Курт Волкер вважає, що бойові дії на Донбасі будуть тривати ще не менше року. 

Нагадаємо, що ведення миротворців ООН на Донбас і виведення звідти російських військ повинно відбуватися одночасно. Також Волкер вважає, що миротворці перешкодять появі вакууму. 

Джерело: Народна Правда