В середньому українці витратять на Новий рік-2018 більше 1600 грн

В середньому українці витратять на Новий рік-2018 більше 1600 грн
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У ході грудневого опитування Research & Branding Group респондентам було запропоновано оцінити свої витрати за трьома статтями, що визначають основний вміст новорічного бюджету: витрати на святковий стіл, на подарунки близьким і знайомим і на розваги.

Loading...

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на fakty.ua.

На підготовку і оформлення святкового столу українці мають намір витратити в середньому 806 гривень, на подарунки близьким і знайомим — 769, а на інші новорічні витрати — 721 гривню. Але не всі планують витрати одразу за трьома статтями. В середньому розмір новорічних витрат цього року складе приблизно 1659 гривень.

У дослідженні підкреслюється, що цю суму слід розуміти як досить умовну, яка відображатиме певну центральну тенденцію в планованих українцями святкових витратах.

Що стосується розмірів витрат, то порівняно з попереднім роком вони зросли в 1,2 разу (з 654 до 806 гривень), на новорічні подарунки — в 1,4 разу (з 542 до 769 гривень), а за статтею «інше» — в 1,5 разу (з 470 до 721 гривні). При цьому курс долара за аналізований період зріс лише на шість відсотків, що дає підстави припустити, що збільшення розмірів планованих витрат пов’язане не тільки з інфляційними процесами в економіці країни, вважають дослідники.

Нагадаємо, новорічний стіл для української родини з чотирьох чоловік подорожчає на третину (31,2%), якщо порівнювати зі святковим столом минулого року, й складе 1350 гривень.

Нагадаємо, оскільки новий 2018 рік пройде під знаком Жовтого Земляної Собаки, саме тому на столі в новорічну ніч акцент слід робити на м’ясних стравах.

Раніше ми вже повідомляли про те, що найскромніше новорічне меню цьогоріч обійдеться 500 грн на людину.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...