Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Екс-інспектор банків заявила про масову корупцію в НБУ

Екс-інспектор банків заявила про масову корупцію в НБУ

Екс-інспектор банків заявила про масову корупцію в НБУ
в Економічна правда/Новини

Директор департаменту інспектування банків Тетяна Лебединець написала в НАБУ, НАЗК і в сам Нацбанк заяви про факти корупції в НБУ.

Про це пише Народна Правда з посиланням на повідомлення журналіста Олександра Дубинського в соцмережі Фейсбук, який виділив найбільш гострі “кейси” документу.

По-перше, в документі йде мова про ймовірну дачу хабара заступника голови НБУ Рожкової за програш в судах 1.1 млрд гривень Суркісам і А-Банку.

Нацбанк мав у своєму розпорядженні всі докази пов’язаності Суркісів і А-Банку з ПриватБанком і його акціонерами – але за вказівкою Рожкової не передав їх до суду.

“В якості доказової бази в НБУ були належним чином отримані і завірені 2 договору між ПриватБанком і А-Банк. Дані договори передбачали повний контроль Приватбанку за всіма процесами в А-Банку від прийому працівників, супровід бізнес-процесів, бюджетування, менеджменту до відповідей на скарги клієнтів і запити НБУ “.

По-друге, отримання юридичних послуг у компанії “Астерс” попри наявність у Нацбанку власних юристів.

При цьому, контактною особою між НБУ і “Астерс” виступає подруга Гонтаревої, екс-директор генерального департаменту банківського нагляду Алла Шульга, звільнена за підозрою в корупції (справа №32015100110000073 розслідує ГПУ).

“Шульга О.О. не є штатним працівником ТОВ” Астерс Консалт”, а тому вона за сприяння заступника голови правління НБУ Рожкової К.В. отримала незаконний доступ до інформації, яка є банківською таємницею”.

І по-третє, переведення в готівку державних коштів, виділених на аудит ПриватБанку транзитом через Kroll і вищезгадану компанію “Астерс”.

А потім – скупка у Фонду гарантування вкладів нерухомого майна банків-банкрутів на фіктивних аукціонах.

Наприклад, хтось Свичкар І.В. за рахунок фінансової допомоги від компанії “Астерс” придбав у ФГВФО на торгах сетах майно банку “Форум” приблизно на 20 млн гривень.

“При цьом аналіз заявок свідчіть, что торги були організовані штучно, під одного покупця, оскількі відхілені 11 других заявок у торгах, в якіх переміг Свічкар”.

Алексендр Дубинський зазначає, що викладені факти, які можуть претендувати на звання “найгучнішого скандалу в Нацбанку”, згідно із законом про протидію корупції, повинні стати причиною відсторонення від роботи зазначених осіб.

Нагадаємо, студент Павло Карпець став очевидцем зустрічі Генерального прокурора України Юрія Луценка і екс-власника “Приватбанку” Ігоря Коломойського в столиці Нідерландів Амстердамі.

Після зустрічі Коломойського і Луценко в Амстердамі, яку назвали “випадковою”, і проведення переговорів, ГПУ різко заявляє про причетність до злочину американського детективного агентства. Таким чином знімаються підозри з колишніх власників банку.

Як розповіла заступник голови НБУ Катерина Рожкова, головна мета обшуків, які провела ГПУ у Приватбанку – вивести з легітимного поля розслідування детективів “Kroll”, які до кінця року планували закінчити розслідування зловживань колишніх власників банку, основними з яких були Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: