Названо препарати, які швидко знищують печінку

Названо препарати, які швидко знищують печінку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Безліч препаратів несуть потенційну загрозу для печінки.

Лікуючи одну хворобу, ми завдаємо шкоди іншим органам. Токсична дія близько тисячі медичних препаратів вражає печінку. За статистикою 1,4% пацієнтів, які проходять лікувальну терапію, мали побічні ефекти та негативний вплив на даний орган. Тому це приблизно п’ята частина осіб, які отримали призначення у вигляді рецептів ліків, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на “Medinfo”.

Loading...

У 25% осіб, що перенесли пересадку печінки через гостру недостатність, причиною захворювання стали медичні препарати. Аналогічна ситуація спостерігалася у хворих на жовтяницю (5% осіб) та гепатит (40% осіб).

Як виявилося, печінкову недостатність може спричинити вживання парацетамолу (застосовують при застуді), кетоконазолу та флуконазолу (протигрибкові препарати) галотану (застосовують при наркозі), ізоніазиду (протитуберкульозний препарат), метилдофу (для зниження тиску), тетрацикліну та нітрофурантоїну (протибактеріальні препарати) та інші. Проблеми з печінкою виникають через занадто часте використання ліків (передозування) або через індивідуальне несприйняття організмом певних ліків. Не менш шкідливими можуть бути і біологічно активні добавки (БАД).

Як раніше писала “Народна Правда”, незважаючи на здатність печінки самовідновлюватися після отруєнь, інфекцій, травм і т.д., цьому органу можна сильно нашкодити не тільки алкоголем або сигаретами. Велика кількість шкідливої ​​їжі, яку ми в зимовий час їмо частіше, а також наш звичний спосіб життя негативно впливає на печінку.

Нагадаємо, що печінка є не лише головним фільтром організму, а й органом-“фабрикою”, що виробляє життєво важливі клітини. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...