Сила в правді

Навігація
Головна Публікації Чому українці по три місяці не можуть отримати біометричний паспорт, і чи є світло в кінці тунелю

Чому українці по три місяці не можуть отримати біометричний паспорт, і чи є світло в кінці тунелю

Чому українці по три місяці не  можуть отримати біометричний паспорт, і чи є світло в кінці тунелю
в Публікації/Соціальна правда

Епопея з біометричними паспортами продовжується, незважаючи, що ажіотаж, який стартував одразу після отримання Україною безвізового режиму (в настання якого мало хто вірив аж до моменту його імплементації) – не згасає.

Черги до паспортних сервісів та паспортних столів у районах  – не стають меншими. Натомість,  громадяни стали чекати паспортів ще довше – іноді черги затягуються до кількох місяців замість обіцяних 40 днів.

За даними ДМС, які отримала “Народна Правда“, щомісяця громадянам видається більше 100 тис. біометричних паспортів на руки в місяць. В той же час, черга не зменшується – багато людей очікують рішення місяцями.

Цього чоловіка звати Михайло. Він чекає на свій паспорт три місяці – з кінця вересня. В минулу п’ятницю йому повідомили, що наразі здійснюється видача паспортів, поданих на початку вересня.

Разом з ним заходимо до будівлі центру “Готово!”  на вул. генерала Алмазова.

Чому українці по три місяці не  можуть отримати біометричний паспорт, і чи є світло в кінці тунелю

Такі центри пропонують послуги, що на 300-500 гривень дорожчі за послуги паспортних столів, натомість обіцяють надати паспорт швидше. У випадку Михайла очікування мало скласти 2 міс. Пройшло аж цілих три, і от працівниця центру приносить радісну звістку – паспорт можна буде забрати на наступний день.

Але – не так сталося, як гадалося. Наступного дня Михайло виходить з нами на зв’язок та каже, що насправді паспорт йому тоді так і не видали – наразі затримки виникли вже у самому центрі.

“Так я змирився, що паспорту до нового року – не побачу”, – каже Михайло.

В паспортних столах при РУ ГУ МВС в районних центрах – справа не набагато краща. Наприклад, ось так видають паспорти на Троєщині.

Затримку пояснюють довгою чергою очікування на комбінаті. Зізнаються – вдіяти нічого не можуть. До речі, дата отримання документа, за яку розписуються громадяни у спеціальному бланку – майже ніколи не збігається з реальною датою отримання документу.

“Це дата надходження паспорту на чергу до комбінату на друк”, – каже нам працівниця паспортного столу.

Натомість, поскаржитися на таке очікування – не має сенсу.  Оскільки окремо підписується документ про те, що документ реально отримано в момент видачі, а не подачі до поліграфкомбінату “Україна”.

Чи можна прискорити отримання паспорта?

На жаль – ні.

“Ви можете судитися, писати скарги до ДМС , а бо Мінюсту, але де-факто це буде витрачання часу, оскільки друк паспортів ви цим не пришвидшите”, – каже нам джерело всередині системи.

Але шляхи отримати паспорт швидше – є!

Один з них – прямо сказати при оформленні документу, що в тебе є необхідність отримати його швидше.

Журналіст Ігорь Чичкань каже, що йому запропонували такий шлях самі представники центру ДП “Документ”.

Чому українці по три місяці не  можуть отримати біометричний паспорт, і чи є світло в кінці тунелю“Я просто на віконці оформлення сказав, що у мене скоро поїздка. Мене попросили принести документи, що її засвідчують – авіаквиток або ж бронь готелю. І дійсно, після того, як копії цих документів були додані до пакету документів, а я написав спеціальну заяву, мені оформили паспорт на кілька тижнів швидше, ніж обіцяних 2 місяці”, – ділиться досвідом журналіст.

За його словами, платити гроші за це непотрібно. Потрібно показати переконливі докази, що паспорт тобі дійсно потрібен швидше.

Крім того, ще одним шляхом є подання на паспорт через інші сервіси – наприклад, через ЦНАПи або відділи ДМС.

“Мало хто про це знає, саме тому там майже немає черг і паспорт дійсно можна отримати трошки швидше. Але це не офішується, крім того – там небагато співробітників – мабуть, для того, щоб люди більше зверталися до посередників, в яких ви переплатите за послуги кілька сотень гривень”, – каже наше джерело в системі ДМС.

Натомість молоді користувачі застосовують Igovbot, який спрощує пошук черги та центру, де можна подати документи. Спеціальний бот у Telegram відстежує наявність вільних місць у чергах та надає відповідну інформацію. Звісно, це не є 100% гарантією – тому що з електронними чергами в застарілих РУ ГУ МВС – проблеми. Але це вже певний крок вперед.

Чому українці по три місяці не  можуть отримати біометричний паспорт, і чи є світло в кінці тунелю

При цьому опитані нами джерела кажуть, що ажіотаж за сучасними паспортами (в першу чергу, закордонними) буде продовжуватися від півроку до 10 місяців.

“Я не знаю, можливо, лише в другій половині 2018 року спаде хвиля – всі, кому треба за кордон, або хто хоче “щоб було”, за цей час їх отримають”, – каже одне з наших джерел.

Сергій Костеж

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Публікації

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: