З 2018 року електроенергія дорожчає: кому і скільки доведеться платити

З 2018 року електроенергія дорожчає: кому і скільки доведеться платити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Нові тарифи на электроенергію опублікували на офіційному сайті Нацкомісії з питань державного регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

Згідно тарифів, оптова ринкова ціна на електроенергію у наступному році суттєво збільшиться, пише Народна Правда.

НКРЕКП повідомляє, що підвищення ціни на “електрику” проходитиме двічі: спочатку, з 1 січня наступного року, вартість збільшиться на 9,5%, а вже з 1 квітня тарифи підскочать ще на 6,1%.

Зростання ціни, підкреслюють у комісії, обумовлено інфляцією, зростанням рівня зарплат, девальвацією гривні, й підвищенням цін на енергоносії.

Нагадаэмо, 28 грудня НКРЕКП було введено в дію формулу “Роттердам +” та піднято вартість електроенергії на 16,2%. Найбільший зиск від застосування цієї формули отримає ДТЕК на чолі з Ринатом Ахметовим. Таким чином до нього додатково надійде понад 10 млрд гривень наступного року.

Раніше голова НКРЕКП Дмитро Вовк заявив, що для населення тарифи на електроенергію не зростатимуть, а ось для комерційних споживачів вони виросли.

Слід зазначити, що в перспективі в Україні планується введення абонплати за споживаний природний газ. Це випливає з зобов’язань держави перед кредиторами з МВФ.

Джерело: Народна Правда