Трудовий кодекс по-новому: за що почнуть звільняти працівників

Трудовий кодекс по-новому: за що почнуть звільняти працівників
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Експерти вважають, що працівники стануть більш незахищеними перед роботодавцем.

Loading...

Про це “Народна Правда” повідомляє з посиланням на segodnya.ua.

В Україні збираються прийняти новий Трудовий кодекс. Згідно з оновленою редакцією, яка надійшла в Раду після других правок, значно зріс перелік причин для звільнення: так, тепер можуть звільнити у зв’язку з незадовільним станом здоров’я, втратою працездатності та розголошенням комерційної таємниці.

Саме розширений список причин для звільнень викликав запитання у експертному суспільстві. Так, лідер всеукраїнської незалежної профспілки “Захист праці” Олег Верник в коментарі виданню пояснює, що з прийняттям такого кодексу, працівники стануть більш незахищеними.

Експерт пояснює, що додалася ще така причина для звільнення, як розголошення комерційної таємниці. Що таке комерційна таємниця, буде прописуватися в трудовому договорі.

“Тобто, впише роботодавець, що секретом вважається розмір заробітної плати. І якщо працівник дружині своїй або дітям розповість, що ось така у мене зарплата, а дружина піде і подругам поскаржиться, що у чоловіка маленька зарплата — все, пішло розголошення таємниці і є підстави для звільнення”, — наводить приклад Олег Верник.

Нагадаємо, якщо український парламент ухвалить новий Трудовий кодекс, передусім зміни стосуватимуться ключових статей щодо захисту прав працівників: відпустка, звільнення і декрет.

Також повідомлялося, що новий Трудовий кодекс дасть можливість офіційно працювати дітям. Передбачається, що роботодавець зможе укладати трудовий договір з дітьми, що не досягли 14-річного віку. Така норма дозволить офіційно заробляти гроші дітям, які працюють в кіно і рекламі, беруть участь у концертах тощо.

Додамо, після прийняття нового Трудового кодексу в Україні зникне один “історичний” вихідний і з’явиться законна сієста посеред робочого дня. Також в проекті кодексу з’явилися пільги для військових і переселенців, а також для молодих батьків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...