Американські Javelin не потраплять на передову – WSJ

Американські Javelin не потраплять на передову – WSJ
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

США проконтролюють, щоб ракетні комплекси Javelin в разі постачання їх в Україну не опинились на передовій.

Разом з тим, надання летального зброї Україні може запобігти перетворенню тліючого конфлікту у великомасштабні бойові дії. Про це йдеться в матеріалі американської The Wall Street Journal, передає “Народна Правда” з посиланням на “Голос Америки”.

Loading...

Американські офіційні особи кажуть, що вони уважно вивчають справу передачі Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin. Тому цією зброєю будуть оснащені частини, розташовані далеко від фронту, щоб її не використали для наступальних операцій, і щоб не залишили ворогові при відступі.

У 2014 році, коли США передали радарні системи для виявлення розташування ворожої артилерії, одна з таких установок, яка була розташована неподалік Дебальцеве, виявилася в руках бойовиків.

Як пише WSJ, представник збройних сил України повідомив американській стороні, що було знищено частини радарної системи перед відступом військ, однак це не єдиний випадок. Американське обладнання після агресії російських військ проти Грузії в 2008 році було знайдено на захоплених базах, а деякі частини можна було придбати навіть на чорному ринку у Тбілісі.

Так що такі інциденти не відносяться до винятків. Деяку зброю східноєвропейського походження, надану антиурядовим бійцям у Сирії, наприклад, виявили пізніше в руках екстремістів “Ісламської держави”.

Американські та українські офіційні особи вважають дуже важливим те, щоб така зброя, як Javelin, не опинилася у руках сепаратистів, які могли б використовувати її проти українських танків.

Раніше «Народна Правда» повідомляла, що Росія масово стягує танки до кордонів України. У Неклинському районі Ростовської області РФ, звідки до неконтрольованої Україною ділянки кордону близько 30 км, з’явилися десятки танків і важких самохідних установок.

Також нагадаємо, президент США має намір схвалити поставки протитанкових ракет Javelin і пускових комплексів в Україну.

Джерело: Народна Правда