Що заборонено робити на Різдво і про що треба подумати кожному

Що заборонено робити на Різдво і про що треба подумати кожному
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Важливо пам’ятати, що для Різдва ялинка має навіть більше значення, ніж для Нового року. Це дерево уособлює вічне життя, і на його верхівці повинна бути зірка – символ зірки Віфлеєма, що сповістила про народження Спасителя.

У Різдво дотримувалися традиції – надягати тільки новий одяг, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на Нескучные новости.

Loading...

Крім того, існує також заборона на будь-яку роботу.

Жінкам заборонялося шити, прати, прибирати, виносити сміття з хати. Чоловіки відмовлялися від полювання і риболовлі, оскільки стародавні легенди казали, що в різдвяну ніч в диких тварин вселяються душі померлих християн. А ось дівчатам заборонялося ворожити на своє майбутнє і на судженого. Для цього відводився спеціальний період з 12 дня Святок до Хрещення.

Найголовнішою стравою під час трапези є кутя, яку готують з пшениці або ячменю і змішують з медом, горіхами, маком, родзинками.

Невід’ємним атрибутом повинен стати і узвар. В жодному разі не можна в світле свято Різдва Христового лихословити, сперечатися або сваритися за столом.

Але не дивлячись на те, що Різдво Христове є сімейним святом – важливо не забувати про милосердя і допомагати тим, хто з будь-яких причин позбавлений святкових радостей.

Нагадаємо, раніше синоптики розповіли про погоду на Святвечір і Різдво. Вона схожа на новорічну – в Україні досить тепло.

Раніше  експерти порахували, у скільки обійдеться українцям цьогорічна кутя – страва виявилася дорожчою на 7 %.

Також ми розповідали про кращі рецепти куті– традиційної різдвяної страви українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...