Сила в правді

Навігація
Головна Публікації Справа Ноздровської: усі деталі і подробиці (фото,відео)

Справа Ноздровської: усі деталі і подробиці (фото,відео)

Справа Ноздровської: усі деталі і подробиці (фото,відео)
в Публікації/Соціальна правда

Сьогодні, 9 січня, під Вишгородом, у селі Демидів, поховали адвоката і правозахисницю Ірину Ноздровську.

Її могила розташована поряд з могилою сестри, Світлани Сапатінської. Сестру вбив у ДТП більше двох років тому нетверезий племінник судді Вишгородського суду.

Справа Ноздровської: усі деталі і подробиці (фото,відео)

Поліція і прокуратура гальмували справу, але сестра загиблої, Ірина, робила все, щоб її довели до остаточного рішення. В результаті винуватець ДТП отримав 7 років в’язниці. Після цього вже самій Ірині почали надходити погрози від родичів убивці. Поліція на ці погрози не реагувала, аж поки сама Ірина Ноздровська не зникла перед новим роком.

1 січня її тіло було знайдено у річці біля села. Їй було завдано 15 колотих ран, частина з яких були несумісні з життям. Жах ситуації призвів до масових акцій протесту, і слідство вимушено було реагувати. 8 січня представники МВС і ГПУ заявили, що мають затримали підозрюваного та мають “вагомі докази” його провини. Ним виявився батько вбивці, Юрій Россошанський. Він навіть зізнався в убивстві Ірини Ноздровської, але адвокати та рідні не охоче повірили у цю версію, тому що Россошанський-старший був відомий в селі як тиха людина та тому, що, за повідомленням  ряду односельчан, на Россошанського поліція нібито чинила тиск.

В селі тим часом панує атмосфера пригніченості. Навіть недоброзичливці співчувають родині Ноздровських, хоча і кажуть – відносини не в усіх і не дуже складалися. Ті, хто прийшли на похорон, а це кілька сотень людей, відверто кажуть про те, що Ірина боролася з системою і постраждала через це.

Для них версія про причетність Россошанського-батька до вбивства сприймається як природня. Так само вважають і батьки.

Для батьків втрата надзвичайно важка – їх особливо вразило те, що батько вбивці, знаючи, що це єдина дитина, яка в них лишилася, зізнався, що вбив її, забравши у них.

Справа Ноздровської: усі деталі і подробиці (фото,відео)

Тим часом двір Россошанських, який знаходиться в кількох сотнях метрів від двору Ноздровських, охороняє поліція. Тут проходять обшуки. Ряд видань писали з посиланням на джерела в МВС, що закривавлений одяг Ноздровської вбивця спалив нібито у пічці. Також тут чергують кілька селян – можливо, з тих, хто підтримує родину Россошанських.

Похорон проходить вкрай важко.  Батьки певний час не можуть змиритися з загибеллю другою дочки. Батько просить відкрити труну, але йому не дають – на тілі багато поранень, тому Ірину ховають у закритій домовині.

У другій половині дня суд Вишгорода все ще не обрав запобіжного заходу для Юрія Россошанського, який зізнався. Натомість Президент України робить заяву, в якій заявляє, що органи поліції спрацювали вкрай ефективно та якісно. Заступник голови НП В’ячеслав Аброськін каже, що “Нацполіція зібрала сильні та обґрунтовані докази” проти вбивці.

Натомість перспективи справи поки що туманні. Опитані нами юристи висловлюються дуже обережно – те, що Россошанський-старший є вбивцею, ще треба довести в суді, а його зізнання за новим Кримінально-процесуальним кодексом мало що означає, оскільки зізнання перед судом не враховується як доказ, якщо не було повторене обвинуваченим у суді.

“Справа може обернутися тим, що в суді підозрюваний скаже, що його змусили зізнатися і оговорити себе. Якщо інших доказів, крім його зізнання, у справі немає, ситуація може розвиватися не тим шляхом, якого очікує суспільство”, – розказав нам один з юристів Києва.

А поки що всі чекають рішення Вишгородського суду – чи буде обрано арешт Россошанському, який зізнався в убивстві правозахисниці.

“Народна Правда” уважно стежитиме за процесом.

Сергій Костеж

Фото, відео – автора

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Публікації

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: