Сила в правді

Навігація

Чи справді ковбаса провокує появу раку: медики пояснили

Чи справді ковбаса провокує появу раку: медики пояснили
в Новини/Світська правда

Фахівці з університету Глазго (Шотландія) провели розслідування проблеми вживання виробів з обробленого м’яса, щоб з’ясувати, чи може довести до онкології любов до сосисок та ковбаси.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на Ukr.Media.

Публікація в журналі European Journal of Cancer дала відповідь науковців на актуальне запитання.

На підставі аналізу даних, отриманих від 260 тисяч жінок середнього віку, вчені дійшли висновку, що перероблене м’ясо насправді підвищує ризик виникнення злоякісних пухлин, зокрема, підвищує ризик раку грудей.

Дослідники зробили висновок: якщо з’їдати всього три скибочки бекону або дві сосиски в тиждень, ймовірність розвитку раку молочної залози підвищується на 15%. Іншими словами, ризик постраждати від раку грудей стає істотнішим при вживанні навіть 9 грамів переробленого м’яса на тиждень.

Раніше представники науки висловлювалися про те, що регулярне вживання ковбаси та сосисок збільшує ризик розвитку хвороб серцево-судинної системи, а також діабету. При цьому медики зазначали, що найвагомішу шкоди організму завдають інгредієнти, які використовують у процесі переробки м’яса і приготування різних виробів — надлишкової солі та хімічних компонентів у вигляді консервантів і підсилювачів смаку.

Нагадаємо, рання діагностика онкологічних захворювань підвищує шанси на успішне лікування. Однак на початкових етапах рак може ніяк себе не проявляти. Людина почуває себе здоровою і навіть бадьорою, тому “Народна Правда” назвала симптоми раку, які з’являються за 2-5 років до початку хвороби.

Також нагадаємо, американські вчені провели дослідження, за результатами якого дійшли висновку про небезпеку консервованих помідорів з точки зору ризику виникнення раку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: