Сила в правді

Навігація
Головна Новини Військовий експерт вказав на плани Кремля на Донбасі

Військовий експерт вказав на плани Кремля на Донбасі

Військовий експерт вказав на плани Кремля на Донбасі
в Новини/Політична правда

Розвиток подій навколо окупованої частини Донбасу навряд чи дає підстави сподіватися на швидке вирішення проблеми на сході України.

Про це “Народна Правда” пише з посиланням на статтю полковника ЗСУ, журналіста і публіциста Костянтина Машовця для видання “Народна армія”.

Нині є підстави казати про те, що Кремль не збирається відмовлятися від своїх агресивних цілей та устремлінь стосовно України. Правлячий в Росії режим жодним чином поки що не бажає повернути вже захоплене, він радше прагне “нових здобутків” в Україні, пише військовий журналіст.

Навряд чи Кремль “просто так”, з доброї волі, спираючись лише на міжнародне право, “залишить у спокої жителів Донбасу”, якщо весь час спрямовує туди свої війська, найманців та гори озброєння, одночасно “промиваючи” населенню мізки своєю агресивною антиукраїнською пропагандою, підкреслює публіцист.

І розгорнуте біля наших кордонів російське угруповання військ дає підстави для такого висновку. П’ять нових мотострілецьких та танкових бригад (а загалом на “українському напрямку” — до дев’яти), чотири повнокомплектні дивізії, серед них принаймні одна танкова та ще одна “експериментальна” (так звана “ударна”), нові частини та з’єднання ударної бойової авіації, бригади ОТРК типу “Іскандер-М” та багато іншого, включаючи 23-тисячне кримське угруповання з Чорноморським флотом та крилатими ракетами “Калібр” із дальністю дії у 2400 км, а також нові бази зберігання військової техніки та озброєння, склади палива та боєприпасів великої місткості та інші об’єкти військової інфраструктури, розташовані поблизу нашого кордону, красномовно в цьому переконують, підкреслює полковник ВСУ.

Можемо впевнено констатувати, що Кремль не відмовився від методу “великого кийка” для “неслухняних” країн, особливо поблизу власних кордонів, як головного способу досягнення своїх агресивних цілей. Принаймні від 60 до 65 тисяч російських вояків, які стоять на наших кордонах на різних його ділянках, виглядають у цьому сенсі доволі переконливо, вважає Машовець.

З урахуванням розгорнутого на окупованому Донбасі “гібридного” угруповання з 30–32 тисяч бойовиків (дані ГУР МО України) під керівництвом російських кадрових військовиків та з російською зброєю, можемо цілком упевнено казати про майже 100-тисячний контингент російських військ, зосереджений та розгорнутий Кремлем на “південно-західному стратегічному напрямку”, йдеться у статті.

Лише з 20 по 29 грудня для потреб бойовиків на Донбасі було направлено близько 1500–1700 тонн паливно-мастильних матеріалів, що в кілька разів перевищує реальні потреби “гібридного війська” у паливі під час ведення позиційної війні на Донбасі. Те саме можна сказати і про боєприпаси, предмети спорядження, запасні частини для ОВТ і багато іншого, що “потрібне на війні”, продовжує військовий експерт.

Тому сьогодні навряд чи є підстави для оптимістичних прогнозів стосовно розвитку подій на Донбасі. Припинення бойових дій у цьому регіоні, звичайно, є бажаним. Але агресор, навіть попри труднощі з утриманням “гібридного” війська на окупованих українських теренах, явно не квапиться відмовлятися від військової сили у своєму тиску на нашу країну, резюмує Костянтин Машовець.

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив, що ситуація на Донбасі набуває ознак замороженого конфлікту, ніхто в цьому не зацікавлений. А от виконання Мінських угод по Україні, в тому числі ухвалення закону про особливий статус Донбасу, повністю влаштувало б Росію.

А спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер вважає, що Москва намагається змусити Київ вести діалог із підконтрольними їй проросійськими бойовиками в Донецьку та Луганську, щоб затягти конфлікт на Донбасі.

Також нагадаємо, що представник України у підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук вважає, що “гібридна війна” на Донбасі закінчиться раніше, аніж через 25 років, як це було у Нагірному Карабаху, відірваному від Азербайджану вірменськими сепаратистами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: