Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Інфляція в Україні: в НБУ не знають, як зупинити процес

Інфляція в Україні: в НБУ не знають, як зупинити процес

Інфляція в Україні: в НБУ не знають, як зупинити процес
в Економічна правда/Новини

Підвищення облікової ставки не зможе зупинити інфляцію в Україні. В цьому переконаний Богдан Данилишин, голова ради Національного банку.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці, передає “Народна Правда“.

Як вважає Данилишин, для сповільнення інфляційних процесів в країні недостатньо лише підвищення облікової ставки Нацбанку, для цього потрібно значно посилити координацію державної політики і різних органів державної влади України, а також тактичну координацію грошово-кредитної і бюджетної політики.

“Значні обсяги бюджетних витрат, які були здійснені в грудні, і відповідно “переливання” грошей  з казначейського рахунку в Нацбанку на грошово-кредитний ринок, показали необхідність жорсткої тактичної координації монетарної і бюджетної політики”, – зазначив голова Ради НБУ.

Богдан Данилишин переконаний у значному впливу регулятора (Національний банк України – Ред.) на рівень інфляції в країні, але його значення не є визначальним.

“Головний інструмент Нацбанку в боротьбі з інфляцією полягає в підвищенні ставки рефінансування, а це  в умовах монополістичної структури ринку не здатне забезпечити зниження інфляції, оскільки виробники-монополісти підтримують невідповідність сукупного попиту і пропозиції, щоб в майбутньому забезпечити контроль над ціноутворенням”, – резюмував  він.

Нагадаємо, раніше в Нацбанку заявили, що ситуація з гривнею вийшла з-під контролю. За словами заступника голови Нацбанку Дмитра Сологуба, в кінці 2017 року рівень інфляції може виявитися вище поточного прогнозу банку, який становить 9,1%.

Раніше Національний банк України повідомив, що в кінці року можуть посилитися ризики, через які може почати рости інфляція.

Разом з тим, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман раніше заявляв про уповільнення темпів інфляції – за його даними в грудні вона становила 11,2%.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: