Медики вказали на небезпечний ефект парацетамолу

Медики вказали на небезпечний ефект парацетамолу
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Вчені з Данії виявили неприємну особливість популярного протизапального препарату. Ці дослідники встановили, що прийом парацетамолу вагітними жінками позначається на фертильності їх майбутніх дочок.

Співробітниками Копенгагенського університету було здійснено три дослідження за участю лабораторних тварин. В ході випробувань вчені отримали дані про те, що прийом парацетамолу під час вагітності не проходить безслідно для репродуктивної системи потомства жіночої статі, повідомляє “Народна Правда” з посиланням на healthinfo.

Loading...

Під час експериментів тварини отримували дози парацетамолу, еквівалентні кількості, яку може приймати вагітна жінка для позбавлення від головного або зубного болю. Виявилося, що самиці мишей, які народжувалися після такої лікарської терапії, мали меншу, ніж зазвичай, кількість яйцеклітин.

Вчені вважають, що аналогічна закономірність може простежуватися і у відношенні людського потомства. За словами фахівців, жінки так само, як і миші, з’являються на світ з обмеженим запасом майбутніх яйцеклітин. Зменшення їх кількості у новонароджених дівчаток означає, що в дорослому віці вони матимуть менше шансів завагітніти, застерегли автори проекту.

Відзначимо, що парацетамол найчастіше рекомендується як протизапальний і знеболюючий засіб саме вагітним, оскільки вважається, що він не викликає шкідливих побічних ефектів.

Раніше повідомлялося, що сучасна медицина відмовляється від аспірину та анальгіну як жарознижуючих і рекомендує різні препарати ібупрофену.

Також нагадаємо, що розчинні аспірин, парацетамол та ібупрофен, які приймають мільйони людей, можуть бути причиною інфарктів, інсультів і навіть передчасної смерті. Все тому, що вони містять багато солі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...