Хвороба Альцгеймера: названо два передвісники майбутнього захворювання

Хвороба Альцгеймера: названо два передвісники майбутнього захворювання
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Тривога і депресія є першими ознаками небезпечної хвороби.

Loading...

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на інтернет-видання VladTime.ru.

Вчені з Жіночої лікарні Брігама у США провели дослідження, в результаті якого з’ясувалося, що тривога і депресія є першими ознаками хвороби Альцгеймера. Інформація про це з’явилася в спеціалізованому журналі American Journal of Psychiatry.

В експерименті брали участь 270 чоловік у віці від 62 до 90 років. За ними спостерігали фахівці протягом п’яти років. Коли у пенсіонерів з’являлися амілоїдні бляшки в гіпокампі — центрі пам’яті й інших ділянках мозку, тоді у громадян виникали занепокоєння, зниження настрою, небажання долати життєві труднощі й інші ознаки депресії. Люди переставали відчувати задоволення і скаржилися на безглуздість існування.

На думку психологів, подібні симптоми є тривожними знаками і свідчать про зародження хвороби Альцгеймера. За словами вчених, при своєчасному зверненні до лікаря, помічаючи у себе подібні скарги, пацієнт може значно уповільнити або взагалі призупинити розвиток недуги.

Нагадаємо, не тільки людина піддається хворобі Альцгеймера. Виявляється, ця недуга вражає і дельфінів. Вчені знайшли в мозку диких дельфінів амілоїдні бляшки і нейрофібрилярні клубки — дві ознаки цієї хвороби.

Також нагадаємо, з роками мозок людини старішає, йому складно швидко та якісно виконувати звичну роботу. Але гарна новина в тому, що ми можемо впливати на цей процес. У Fast Company розповіли, які звички запобігають передчасному старінню розуму

Джерело: Народна Правда
загрузка...