Українці масово розлучаються: цифри вражають

Українці масово розлучаються: цифри вражають
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомив, що за 15 років в Україні в 22 рази зросла кількість матерів-одиначок. Ростуть і показники розлучень в Україні. Наприклад, у 2016 році, в порівнянні з 2015 роком, число розлучень зросло на 1,2 тисячі (35,46 тис. в 2016 році проти 34,2 тис. у 2015 році).

За словами Реви, кожна п’ята дитина в Україні народжується поза шлюбом. Більш того, 10% укладених шлюбів розривають протягом першого року і лише одна з трьох пара не розлучається. У 90% випадків діти залишаються жити з матір’ю, пише Народна Правда з посиланням на etcetera.media.

Loading...

Згідно зі статистикою, кожна п’ята сім’я в Україні розпадається через проблеми з алкоголем. Найпоширенішими проблемами також є фінансові труднощі, недбале і необдумане відношення до створення сім’ї, неготовність до загального побуту.

Міністр соцполітики заявив, що основне завдання держави на даному етапі – запуск і підтримка молодіжних програм будівництва житла, адже більшість молодих сімей стикаються з проблемою відсутності доступного житла. Міністр підкреслив, що якщо у пари буде дах над головою – вони все вирішать.

Проблема з доступним житлом дійсно існує, однак за словами соціологів, 62% розлучень припадає на молоді сім’ї, і перш за все проблеми пов’язані з неготовністю молодих пар працювати над відносинами і долати кризи.

Для того щоб змінити цю ситуацію, необхідний комплексний підхід. Це і пропаганда ідей міцної сім’ї і міцного шлюбу, і популяризація сімейних цінностей, які останнім часом відійшли на другий план.

Дієвим механізмом зменшення числа розлучень стануть і зміни в законодавство, згідно з якими розлучення буде непростим і дорогим “задоволенням”. Це жорсткий крок, але завдяки йому пари будуть приймати зважене і обдумане рішення про шлюб.

Нагадаємо, в Україні 21 тисяча пар одружилася, скориставшись впровадженою в минулому році послугою “Шлюб за добу”.

Як же обрати свою половинку та не помилитися, підкажуть зірки.

Також ми писали про те, що українцям спростили процедуру розлучення. Уже з 2019 року всі документи можна буде подати, навіть не виходячи з дому.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...