Сила в правді

Навігація

“Круте піке” гривні: чого українцям очікувати надалі

”Круте піке” гривні: чого українцям очікувати надалі
в Економічна правда/Новини

Українська валюта до кінця тижня буде помірно дешевшати, однак по закінченні зимових свят і з активізацією економічного життя вона почне поступове зміцнення.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на “Апостроф”.

“Безготівковий долар може піднятися до 28,9 грн, а готівковий долар в банках буде торгуватися по 28,7-29 грн”, — сказав старший аналітик інвестиційної компанії “Альпарі” Вадим Іосуб.

Разом із тим, найближчим часом ситуація стабілізується. Так, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвестиційної компанії Dragon Capital Сергій Фурса нагадав, що за аналогічним сценарієм події розвивалися рік тому. Відповідно, навесні слід очікувати зміцнення гривні. “До цього глобальних рухів бути не повинно”, — каже він.

“Гадаю, що в поточний момент курс не вийде за рамки 29 грн/дол. на тривалий період, а далі ми зможемо побачити поступове зміцнення гривні, як це і було торік”, —погоджується член виконкому Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран.

За словами старшого аналітика Forex Club Андрія Шевчишина, НБУ “починає лікувати ситуацію”, проводячи інтервенції з продажу валюти. Він також зазначив, що зараз вже починає вирівнюватися баланс на міжбанку, оскільки активніше починають працювати експортери, адже “всі вийшли зі свят”.

“Ми, напевно, застопорилися в січні на позначці 28,75 грн/дол., можливо, ми вийдемо і на 29 грн/дол., але це буде короткостроково. Нацбанк буде намагатися не допустити цієї ситуації. Тому я не очікую, що ми вийдемо за позначку 29 грн/дол.”, — резюмував експерт.

Що стосується євро, то, за словами Шевчишина, останнім часом він зростає і стосовно інших валют. І це досить позитивно для України, адже ЄС є “головним споживачем нашого експорту”.

Нагадаємо, глава українського уряду Володимир Гройсман вважає, що курс гривні мусить стабілізуватися вже в січні 2018 року. “У січні відбувається стабілізація і це абсолютно очевидно”, — запевнив прем’єр.

Місяць тому міністр фінансів Олександр Данилюк зазначив, що в уряді вважають, що курс національної валюти у 30,1 грн за доллар є цілком реалістичним, на який розраховує та орієнтується Мінфін.

А раніше у головному фінансовому відомстві України зробили заяву щодо прогнозованого курсу долара на 2018 рік. Мінфін України мав формувати Державний бюджет на 2018 рік у відповідності до курс гривні – 29,3 грн за долар США.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: