Рак легень: названо симптоми початку хвороби

Рак легень: названо симптоми початку хвороби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Будь-яке онкологічне захворювання має діагностуватися та лікуватися під наглядом лікаря. Зволікати в даному разі чи ж займатися самолікуванням небезпечно для життя.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на інтернет-видання Ukr.Media.

Рак легень вважається одним із найстрашніших онкозахворювань, а все тому, що його симптоматика досить неявна через відсутність у легенях больових нервових закінчень. Власне тому хворий може просто не звернути увагу на те, що з ним відбувається.

Натомість лікарі нагадують усім, що своєчасне звернення до фахівця і екстрений початок лікування онкології легень дає хворому шанс на швидке одужання.

Ці симптоми раку легень мають вас насторожити і змусити негайно записатися на прийом до онколога і пройти обстеження:

  1. Сонливість і відчуття втоми, які переслідують людину навіть після того, як вона виспалася чи відпочила.
  2. Задишка і прискорене серцебиття, а також утруднене дихання. Ці ознаки раку легень нерідко списують на зайву вагу чи банальну втому.
  3. Поганий апетит і поступове схуднення, до якого людина навіть не прагнула.
  4. Неприємний запах з рота теж може свідчити про розвиток злоякісної пухлини в легенях.

Зазвичай до медиків звертаються хворі на 2-4 стадії раку легень, тому що перша стадія часто протікає безсимптомно, а от із наступних починають проявлятися більш характерні симптоми: кровохаркання, мокрота з кров’яними прожилками, яку лікарі називають “іржавою”, болі в області грудної клітини з того боку, де росте пухлина.

У 10% випадків хворі на рак легень звертаються до лікаря вже на 4-й стадії, коли є метастази і захворювання практично не піддається лікуванню.

Є й такі, хто свідомо відмовляється від лікування раку легень і всі ці випадки завершуються летальним результатом, але хтось помирає через рік після встановлення страшного діагнозу, а хтось живе ще 5 років, але не більше.

Єдиною мірою своєчасного виявлення злоякісної пухлини в легенях є флюорографія. Медики наполягають на її проходженні раз на два роки, але якщо людина курить, зловживає спиртними напоями, живе в екологічно забрудненому місці і веде в цілому неправильний спосіб життя, то робити флюорографію слід щороку.

Як раніше писала “Народна Правда”, рак легень дедалі більше поширюється у людей, які ніколи не тримали в руках цигарок. За даними досліджень, у європейських країнах за останні дев’ять років кількість людей, які не зловживали курінням, становить 20% від усіх зареєстрованих випадків захворювання на рак легень. Серед найпоширенішого симптому, який спостерігається у 65% онкохворих, є кашель. Особливо небезпечним є відхаркування крові чи флегми іржавого кольору.

Нагадаємо, у міжсезоння організм найбільш беззахисний перед хворобами. Віруси циркулюють, а імунітет у людей ослаблений. Тому є високий ризик отримати запалення леген

Джерело: Народна Правда