Стало відомо, звідки в Україну прийшла епідемія кору

Стало відомо, звідки в Україну прийшла епідемія кору
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Експерти зазначають, що епідемія кору прийшла із Румунії. Причиною такого спалаху стала недостатня вакцинація населення. Захворювання має важкий перебіг, а ліків від нього немає. Єдиним методом запобігання вірусу є щеплення КПК (кір, паротит, краснуха). Зараз в наявності є вакцина “Пріорікс” бельгійського виробництва.

Loading...

Як пише “Народна Правда” із посиланням на “Укрінформ”, найбільше випадків кору зареєстровано в Івано-Франківській області -1344, в Одеській області -1256. Тимчасово виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що рівень вакцинації нині зріс вдвічі. Щеплення дітям зробило 487 тисяч українських сімей. Закон про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення вказує на те, що вакцинація від кору є обов’язковою.

За даними Міністерства охорони здоров’я України протягом 2017 року на кір захворіло 4782 осіб. 70% з них не робили щеплення. У 2017 році від кору померло 5 людей, з них 3 дітей. Діти, які були вакциновані, жодного разу не мали смертельного ризику.

Як раніше зазначала “Народна Правда”, виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що немає жодних підстав відмовлятися від щеплення дітей. Вона розповіла, що вакцини від кору дуже якісні і мають спеціальний індикатор кольору, який попереджає про закінчення терміну придатності чи ігнорування умов зберігання флаконів.

Нагадаємо, що вірус кору передається від хворої до здорової людини повітряно-крапельним шляхом. Спалахи захворювання виникають кожні 5-6 років. Основною причиною поширення вірусу є відмова від вакцинації населення.

Джерело: Народна Правда