Війна на Донбасі стала причиною поширення смертельного вірусу серед українців

Війна на Донбасі стала причиною поширення смертельного вірусу серед українців
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Бойові дії на Донбасі сприяли поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини, стверджують автори дослідження, опублікованого в американському виданні PNAS. Дослідники вказують, що ВІЛ-інфекція в Україні стала “тихою епідемією”, оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей зі щойно підтвердженим діагнозом перебувають уже на пізніх стадіях захворювання.

Науковці виявили зв’язок між переміщенням внаслідок бойових дій приблизно 1,7 мільйона людей та поширенням ВІЛ-інфекції, повідомляє “Народна Правда” із посиланням на Радіо Свобода.

“Війна змінила багато речей в Україні, і епідемія ВІЛ є однією з них. Коли ми проводили наш аналіз, ми змогли показати, що внаслідок війни поширення вірусу зі сходу на решту території країни було посилено”, – сказала провідний автор Тетяна Васильєва, яка працює у відділі зоології Оксфордського університету.

Україна посідає одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ у Європі, маючи приблизно 220 тисяч інфікованих у країні з населенням близько 45 мільйонів людей.

Для підготовки дослідження міжнародна команда науковців, очолювана фахівцями Оксфордського університету та громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні у 2012 – 2015 роках.

Нагадаємо, кримські засоби масової інформації стверджують, що наразі ВІЛ-інфікованих на півострові налічується близько 10 тисяч, але російський центр профілактики та боротьби зі СНІДом повідомив, що у останньому місяці літа зараженими були аж 22 тисячі осіб, тоді як на початок року їх було лише 16 тисяч.

Додамо, міністр охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що в Україні зареєстровано близько 136 тисяч ВІЛ-інфікованих, з яких 41 тисяча – хворі на СНІД. Також вона зазначила, що лише 88% ВІЛ-інфікованих пацієнтів отримують антиретровірусну терапію.

Нагадаємо також, вчені знайшли  спосіб боротьби із ВІЛ. Американські вчені розробили антитіла, які вбивають до 99% штамів ВІЛ і здатні знищити інфекцію на ранній стадії.

Джерело: Народна Правда