Наліт на язику: про яку небезпеку треба знати

Наліт на язику: про яку небезпеку треба знати
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Язик може багато розповісти про здоров’я людини. При різних захворюваннях цей орган може змінювати свій колір, вологість, рухливість і форму. Одним із сигналів можливого порушення в роботі організму є утворення жовтого нальоту на язиці.

У здорової людини язик рожевого кольору з дуже тонким і майже непомітним при розгляданні шаром білого нальоту. Якщо присутній наліт жовтого кольору, це може бути пов’язано з проблемою з печінкою або ж з травною системою. У випадках, коли він помітний не дуже сильно, має слабке забарвлення, таке явище можна вважати нормальним, пише Народна Правда з посиланням на nashamama.

Loading...

Але у випадках, коли він виражений досить інтенсивно, більш імовірно, що наявні проблеми з печінкою і жовчовивідними шляхами.

Якщо яскраво виражений жовтий наліт на язику тримається більше п’яти днів, існує висока частка ймовірності, що це захворювання печінки. Зеленуватий же відтінок може вказувати на хворобу, яка пов’язана із застоєм жовчі.

Таким чином, коли людина у себе на язику виявляє помітний наліт жовтого кольору, можна припустити наявність будь-яких порушень в організмі вже до появи інших симптомів, що виникають на більш пізніх стадіях розвитку хвороби. Завдяки цьому ознакою можна виявити захворювання на ранній стадії, що істотно полегшить подальше лікування.

Досить часто жовтий наліт на язику з’являється у любителів чаю або кави, алкоголю і сигарет. Після вживання напоїв або продуктів, які містять багато штучних барвників, язик може стати жовтим. Наприклад, це відбувається, якщо з’їсти льодяники, випити солодку газовану воду і т.п. Наліт жовтого кольору може також виникнути в жарку погоду при зневодненні організму.

Подібні причини легко усунути і вони проходять природним чином протягом доби. Якщо ж наліт тримається набагато довше, він може вказувати на патологічний процес, що протікає в організмі. Жовтий наліт може бути викликаний гепатитом, холециститом, порушенням роботи печінки, гострим панкреатитом, каменями в жовчному міхурі. Крім того, причиною може служити скупчення їжі в шлунку або в кишечнику.

Нагадаємо, рак грудей посідає перше місце серед поставлених онкологічних діагнозів в Україні. Щороку в країні від неї помирає близько дев’яти тисяч жінок, серед яких чимало молодих. Але, за словами лікарів-онкологів, вони могли б жити, якби були уважнішими до свого здоров’я.

Нагадаємо, група американських вчених з Рочестера зробила сенсаційне відкриття. Дослідники відкрили протипухлинний ефект антиоксидантів епігалокатехін галат (Epigallocatechin gallate – EGCG), який міститься в зеленому чаї. Він припиняє розмноження ракових клітин, зокрема, в клітинах крові.

Нагадаємо також, науковці з Техаського університету у США винайшли диво-пристрій, який з точністю до 96% визначає ракову пухлину. І на цю “операцію” портативному апарату знадобиться менше хвилини. Пристрій, який усього за 10 секунд розпізнає у людини рак легенів, молочної та щитовидної залоз і яєчників, отримав назву MasSpec Pen.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...