Сила в правді

Навігація
Головна Новини Новий небезпечний вид паразитів загрожує людям

Новий небезпечний вид паразитів загрожує людям

Новий небезпечний вид паразитів загрожує людям
в Новини/Світська правда

Без раннього виявлення та агресивного лікування інфекція має високий показник смертності — від 50 до 75 відсотків.

Про це «Народна Правда» пише з посиланням на інтернет-видання Zdravoe.com.

Echinococcus multilocularis зазвичай поширений серед гризунів й інших диких тварин, включаючи койотів і лисиць, але може також заражати домашніх кішок і собак — чи навіть людей. Наприклад, торік влітку чотири людини в Альберті (місто в Сполучених Штатах) були інфіковані цим паразитом.

На щастя, захворювання рідко зустрічається у людей, навіть у регіонах Азії та Європи, де Echinococcus multilocularis вважається ендемічним збудником. Проте, наприклад, у Швейцарії число випадків захворювання у людини майже подвоїлося в період з 1960 по 2004 рік — цьому передувало збільшення популяції інфікованих лисиць, основних господарів даного паразита в Європі. Враховуючи, що рівень інфікування койотів, лисиць і вовків у Північній Америці становить близько 25%, логічно очікувати, що в майбутньому число заражень людини зросте.

Цікаво, що ДНК-аналіз одного паразита, виявленого в Північній Америці, показав, що він тісно пов’язаний зі штамами Echinococcus multilocularis зі Швейцарії, Німеччини, Австрії та Франції.

Зазвичай крихітні стрічкові черв’яки поселяються в кишечнику собак або котів. В організмі тварин і людини паразит веде себе по-різному: іноді він не провокує жодних симптомів, але іноді може вторгатися в печінку і поширюватися по всьому шлунково-кишковому тракту і навіть інших системах органів — буквально як пухлина. Без раннього виявлення та агресивного лікування (хірургічне втручання і прийом протипаразитарних препаратів) інфекція має високий показник смертності — від 50 до 75 відсотків. Смертність вища у людей із порушеною імунною функцією.

Новий небезпечний вид паразитів загрожує людям

“Народна Правда” писала, що в епідемсезоні 2017-2018 рр. в Україні очікують появу трьох штамів грипу, серед яких вже відомі “Гонконг”, “Брісбен”, а також новий штам “Мічиган”, який є підвидом “свинячого” грипу й має схожі симптоми захворювання.

Нагадаємо, у листопаді 2017-го на Київщині менінгіт вбив за добу 19-річну дівчину.

Також  нагадаємо, 31 жовтня у Києві від менінгіту померла дворічна дитина, яка відвідувала дитячий сад у Печерському районі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: